ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Реабілітація та обслуговування протезів: як НДІ протезування ставить бійців на ноги

Понад сотню бійців, які постраждали в результаті російської агресії на Донбасі, поставили на ноги в харківському науково-дослідному інституті протезування. Установа – єдина в Україні, де не тільки виготовляють, а й обслуговують протези, а бійці, які втратили на фронті руки й ноги, проходять повний курс реабілітації.

Ще на початку війни Україна пасла задніх у питанні виготовлення штучних ніг і рук для людей з інвалідністю, якісні протези купували за кордоном, туди ж їздили і на реабілітацію. Нині в Україні повністю змінили систему забезпечення протезами, і українські вироби конкурують з європейськими і американськими аналогами.

Дивіться: Реабілітація бійців після ампутацій: як проходить та у якому стані солдати

Мужній і нескорений Вадим Свириденко – учасник Ігор Героїв, марафонець, веслувальник на тренажерах. 2015 року на фронті він втратив обидві руки й ноги. Важкого поранення зазнав під Дебальцевим, три дні у 20-градусний мороз переховувався від бойовиків без води та їжі, потрапив у полон, але вижив. Це друге народження, каже боєць – навчився ходити на протезах і керувати штучними руками.

З інституту відпускають лише після успішного іспиту в кабінеті біомеханіки. Ідеальна робота – коли комп`ютер не побачить різниці між справжньою ногою і штучною.

Ще на початку війни Україна мала достатню наукову базу, але бракувало обладнання для виготовлення протезів і реабілітації. Раніше люди з інвалідністю замовляли штучні кінцівки на підприємствах, і не завжди отримували якісні вироби. Нині ж обирають протез у спеціальному каталозі, виріб виготовляють під індивідуальні потреби. І поки пацієнт не поставить свого підпису, держава не оплатить роботу підприємству. Для протезування уряд виділив майже 1,2 мільярда гривень.

З початку війни в інституті протезування пройшли реабілітацію понад 100 бійців, які постраждали в результаті російської агресії на Донбасі. Нині потреби відправляти пацієнтів за кордон немає, кажуть в інституті. Держава виділяє більше грошей на протезування, ділитися досвідом в Україну приїжджають фахівці зі США та Європи, а українці стажуються за кордоном. Це допомагає бійцям  максимально швидко адаптуватися до життя.

Нагадаємо, на Франківщині закривають єдиний реабілітаційний центр для колишніх бійців АТО.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка