ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Україна купує вторсировину з-за кордону: причини та як виправити

Поки українські полігони завалені сміттям, вітчизняні переробні підприємства завозять вторсировину з-за кордону. Тонни посортованого пластику, паперу та поліетилену до нас везуть з Польщі та Чехії. З цієї сировини підприємці потім роблять пакети, паперові коробки. Виробники кажуть, імпорт купляють, бо в Україні обмаль якісної вторсировини.

Завалені сміттям контейнери – типовий вигляд українських дворів. А для Леоніда це вкрай дефіцитна сировина. Непотріб: папір, пляшки та плівку він купує і в людей, і в супермаркетах, та привозить на власне підприємство у Броварах. Там відходи сортує і пресує. На виході – тюки з пресованою вторсировиною, яку опісля продає на заводи.

Підприємствам потрібно вже якісно очищена макулатура чи пластик, з яких вже роблять готову продукцію. Утім, бізнесмен нарікає: вже три місяці працює собі у збиток.

А все тому, що вітчизняний ринок захопила імпортна вторсировина, переважно з Польщі та Чехії. Бо там надлишок посортованих відходів. І українцям їх віддають майже задарма. Наприклад, кілограм польської плівки разом з транспортуванням коштує 2,5 грн. Така ж кількість нашої – більше 5. Платити дорожче за українську сировину підприємці не хочуть. Тож її або зовсім не купують, або змушують заготівельників знижувати ціни.

Дивіться: Сморід і гниль замість біогазу – чому в Україні не працює сортування харчових відходів

У супермаркетах хочуть, аби за вивіз їхнього ж сміття, їм ще й платили – іноді по 8 грн за кілограм. Також українські переробні підприємства скаржаться що не мають сировини. Адже люди не приносять макулатуру навіть за гроші. Бо ціни на прийом впали удвічі.

Імпортну сировину виробники купують, щоб здешевити готову продукцію. Якби все робити з вітчизняної, наприклад, ті ж сміттєві пакети, були б вдвічі дорожчими.

У Білорусі за кожен кілограм вторсировини держава доплачує переробникам. Натомість наші урядовці платити змушують виробників упаковки. Їх хочуть зобов’язати за власний кошт утилізовувати плівку, пластик та макулатуру. Заохотити сортувати треба й українців – міністерство готує законопроекти.

Щоб виправити ситуацію – українці повинні масово почати сортувати сміття, тоді промисловості буде з чим працювати, і відповідно потреба в імпорті зникне.

Факти ICTV раніше писали про те, як забирають і куди звозять відсортоване сміття у Києві – перевірка Фактів ICTV.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка