ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Унікальні малюнки в звичайній сільській хаті – як врятувати будинок мисткині Поліни Райко

На Херсонщині в Олешках під дахом звичайної сільської хати мистецький скарб. У будинку народної майстрині Поліни Райко всі стіни, двері і стеля розписані казковими сюжетами.

Казкові птахи і риби, янголи, храми, портрети звичайних та екзотичних тварин. Усі сім кімнат у будинку Поліни Райко повністю розписані. У малюнках – біль матері, яка втратила дітей, радість від спілкування з Богом, сни, життєві сюжети і уява про потойбічне.

Читайте: У Херсонській ОДА запрацює музей зі старими речами, які збереглись у будівлі

Вона почала малювати у 69 років, а до цього все життя пропрацювала у колгоспі. Та після того, як помер її чоловік, загинула в аварії донька, а син потрапив до в’язниці, Поліна взяла до рук пензлик.

Усю пенсію Поліна Райко витрачала на дешеву малярську фарбу. Жінка отримала 4 класи освіти і не навчалась живопису, але останніми роками творила натхненно і несамовито, – згадує сусідка.

15 років минуло, як художниця пішла з життя, а увага до її творчості не згасає. Херсонські художники хотіли зберегти її спадщину, але купити садибу не мали за що. Онук мисткині продав будинок канадському бізнесменові. Та він хатою не опікувався і не навідувався.  Без опалення, постійно зачинений, будинок розвалюється, руйнуються малюнки. Обласна влада готова викупити садибу і створити музей. Наче вже й власник відгукнувся, поки триває переписка.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що в Україні створили 3D-моделі визначних пам’яток архітектури та музеїв.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка