ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Життя без пластику: як відмовляються від нього у світі та яка ситуація в Україні

Життя без пластику. До 2021 року в ЄС хочуть заборонити поліетиленові пакети, одноразовий посуд, навіть соломинки. Все, що ніби-то полегшує нам життя – вбиває природу. Жоден шматок пластмаси на планеті ще не встиг розкластися. Адже для цього потрібно майже п’ятсот років.

Тим часом лише пластикових пакетів у світі щорічно виготовляють понад 13 мільярдів, тобто 300 штук на кожного дорослого.  Аби змінити ситуацію, Європейський парламент затвердив проект директиви про заборону деяких одноразових пластикових предметів.

Читайте: Екологія окупованих територій: ризики та небезпека для України

У світі ініціатву підхопили і 250 відомих компаній – виробники одягу, косметики і харчів – долучилися до боротьби зі шкідливими упаковками.  Зокрема такі бренди, як H&M, L’Oreal, Stella McCartney  вже підписали зобов’язання про скорочення використання пластику. Розробили поетапну програму.

Відмову від пластику вже підтримали і деякі  вітчизняні мережі. У магазині  UA made на касі пропонують як картонні пакети, так і екологічні. Коштують такі від 1 гривні.

Про повну або часткову відмову від пластику заявили вже в понад 40 країнах світу. Серед них не тільки країни Євросоюзу, а й африканські та азіатські держави. В Україні ж і досі не ухвалено жодних рішень, питання лише обговорюють.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як заробити на власному смітті та допомогти екології.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка