ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Зсуви ґрунту у Чернівцях руйнують житло: у зоні ризику 2 тис. га житлової забудови

У Чернівцях через зсув ґрунту зруйнувався житловий будинок. Ніхто не постраждав, але люди продовжують жити в домі, що розсипається на частини. Будівля усередині нагадує руїну: підлога просіла на 40 сантиметрів, вікна буквально висять у повітрі, стіни у шпаринах, через стелю видно небо. Тріщини в землі не лише пошкодили будинок і господарське приміщення, а й розсікли подвір’я.

Що спричинило зсув ґрунту – невідомо. Три роки тому тут уже було величезне провалля, його засипали. Мешканці написали десятки звернень, обійшли низку кабінетів, але всюди відповідь одна: грошей на укріплення берега немає.

Читайте: Зсув і підмив ґрунтів: село на Одещині руйнується на очах

Останній зсув зачепив три будинки. Чернівці, особливо історична частина, розташовані на схилах.  У місті не раз траплялися обвали й руйнування. Людей з аварійних помешкань відселяли, зсувні зони нібито стабілізували, але проблему це не розв’язало.

У зоні ризику дві тисячі гектарів житлової забудови, – нарікають у міській раді. Їх обстежують лише візуально. Берегоукріплювальні та антизсувні конструкції востаннє будували в 70-х роках.

Причин таких руйнувань кілька: люди, приватизуючи землю, будують без належних дозволів. Та найбільша біда – такі місця вже давно ніхто не досліджує. У випадку катастрофи держава звикла виділяти гроші на її подолання, а ось зупинити руйнування ніхто не поспішає.

До слова, Факти ICTV розповідали про катастрофічну ситуацію з аварійними будинками у Дніпрі.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка