PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Анна Маляр
Автор: Анна Маляр

Замах на Соболєва: вирішення ділових конфліктів “у стилі” 90-х

1 грудня в Києві стріляли в авто депутата Київської облради і бізнесмена В’ячеслава Соболєва, але вбили трирічну дитину.

Щодо дитини, мабуть, це ексцес виконавця (хоча ще не факт), і посягали все ж таки на бізнесмена.

Його біографія така, що не треба бути фахівцем, аби передбачити конфлікти з подібним сценарієм. Та й політичний шлях у нього цікавий, з ким він тільки не співпрацював – За ЄдУ, БЮТ, Наша Україна, Партія регіонів, БПП.

Колись у 90-ті така манера вирішення бізнес-конфліктів була поширена у всій Україні, але згодом залишилась лише на Сході. Після 2014 року в Києві почали знову вчинятись подібні злочини, бо носії цієї субкультури переїхали далі від війни, як і звичайні правослухняні громадяни.

Треба сказати, що на Заході так з’ясовують ділові стосунки лише в середовищі кримінального бізнесу – наркотики, секс-індустрія тощо. У нас же такий кривавий спосіб вирішення ділових конфліктів використовують і в дозволеному законом бізнесі.

Читайте: Соболєв орендував авто у компанії, яка, ймовірно, фінансувала тероризм – ЗМІ

Про що це свідчить? Про те, що ніякої реформи правоохоронних і судових органів не відбулось. Бо це вони повинні вирішувати конфлікти. Але до них немає сенсу звертатись, бо переможуть гроші, а не справедливість. Тому відбувається самосуд.

Скажімо, зупинити рейдера законними способами неможливо. Забрати величезні борги – теж неможливо. Поділити справедливо майно між партнерами, у разі конфлікту, через суд не вийде. Покарати шахрая – не вийде.

Тож зброя заміняє роботу державних інституцій.

P.S. Загиблу дитину дуже шкода, і батькам щиро співчуваю, незалежно від того, хто вони.

Автор: юрист-криміналіст Анна Маляр.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка