Укр Рус
, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Хто в Україні виграє від відсутності фанатів на стадіонах і яка ситуація у світі

Фанаты Бенфики

Футбольний світ поступово оговтується від паузи, що настала через пандемію коронавірусу. Після того, як гра мільйонів зникла з великих стадіонів та екранів телевізорів майже на три місяці, шанувальники футболу тішили себе хіба ретроматчами.

Винятком стали лише шість країн світу: Білорусь, Таджикистан, Туркменістан, Тайвань, Бурунді та Нікарагуа. Фанати жартували, що зірковим футболістам, на кшталт Роналду, Мессі, Салаха чи Мбаппе, варто придивитися до клімату та футболу у Білорусі. З іншої боку, ВООЗ, УЄФА та інші світові організації критикували проведення матчів.

Читайте: Чи є місце акціям протесту на стадіоні? У ФІФА закликають до здорового глузду

Зараз дивляться

Позаяк Білорусь лишалася єдиною європейською країною з футболом та ще й з уболівальниками, її ліга дісталася терен Англії – британський спортивний мовник Sky Sports придбав права на огляди матчів тамтешнього чемпіонату.

Та вже незабаром англійці побачать і своїх кумирів у режимі live. З 17 червня поновиться англійська Прем’єр-ліга. Щонайменше до старту сезону-2020/21 вболівальники не зможуть потрапити на стадіони Великої Британії, Італії та Іспанії. З такою ж умовою відновилася німецька Бундесліга та чемпіонат України.

Футбол без вболівальників не комільфо

У Росії, яка станом на 3 червня залишається третьою країною світу за кількістю заражених коронавірусною інфекцією (432 тис.), вирішили поновити чемпіонат країни з футболу з 19 червня з вболівальниками на трибунах.

Допуск фанатів проводитиметься у кілька етапів. Спершу заповненість стадіону має не перевищувати 10%. Міністр спорту РФ Олег Матицин заявив, що вболівальники повинні бути на трибунах у масках та рукавичках.

Наставник російської збірної Станіслав Черчесов назвав це рішення хорошим.

— Допускатимуть уболівальників на трибуни, ми в цьому плані перші. Рекорди ставити не хочемо, але дати цю можливість – гарне рішення.

Також відомо, що уболівальників допускатимуть на трибуни в Угорщині. Всього у країні зафіксовано 3 931 інфіковану особу. Втім, остаточне рішення про допуск на арени ухвалюватимуть самі клуби.

ФК Ференцварош

Фото: Ferencvárosi TC

На початковому етапі на стадіонах відкриють лише три сектори, а особи, старші за 65 років, допускатися на футбол не будуть. Також обов’язковою умовою перебування є наявність маски, а перед входом на арену вимірюватимуть температуру.

Ще однією країною, де дозволили фанам бути присутніми на стадіонах, стала Болгарія, де всього 2 560 інфікованих.

За наказом Міністерства охорони здоров’я, на стадіони пускатимуть глядачів, заповнюючи арени до 30%. Вболівальників розміщуватимуть мінімум через два сидіння один від одного. Рестарт болгарського чемпіонату заплановано на 5 червня.

Чи варто пускати вболівальників на стадіони в Україні?

З 22 травня в Україні почав діяти адаптивний карантин: поступово почали відкриватися ТРЦ, літні тераси кафе, запустили громадський транспорт. А з 26 травня ухвалили рішення про поновлення чемпіонату України з футболу.

— Матчі будуть без глядачів. Люди, які будуть присутні на стадіонах, – це футболісти, тренери, лікарі, арбітри, спостерігачі арбітражу, керівники і представники футбольних клубів, УПЛ та офіційні ретранслятори матчів, а також представники VAR, – заявив перший віце-президент УАФ Вадим Костюченко.

За новими правилами, кількість осіб, що може знаходитися на стадіоні під час матчу УПЛ, має не перевищувати 200, а їхній вік повинен бути від 18 до 60 років. Також обов’язковою умовою є наявність маски.

Шахтер Динамо

Фото: FC Shakhtar

Рішення УАФ не пускати на трибуни вболівальників розкритикував шеф-редактор журналу Футбол Артем Франков. У коментарі сайту Факти ICTV журналіст сказав:

— Однозначно варто пускати. У нас немає екстазу у вигляді переповнених стадіонів, де буде велика ймовірність заразитися. У нас досить мало людей ходять на стадіони. Певний відсоток варто пускати на стадіон, щоб реалізувалися квитки через два місця. Оскільки вже запустили громадський транспорт, відкриті ринки, працюють гіпермаркети, то тримати закритими стадіони – не логічно.

Також Франков розповів, чому клуби УПЛ не відстоюють появу на аренах фанатів.

— У нас трохи інша модель, аніж на Заході. Наші клуби матеріально не залежать від вболівальників. Багато клубів у вболівальниках не зацікавлені: їм якщо немає вболівальників, простіше грати у футбол – немає неприємностей, ніхто не шумить. Також не потрібно тримати стюардів на стадіонах для підтримання порядку.

Відсутність фанатів на трибунах може зіграти на руку і деяким футболістам. Як нещодавно сказав легендарний футболіст Франц Беккенбауер, матчі без глядачів – чудова нагода нарешті проявити себе “чемпіонам світу з тренувань”. Йдеться про гравців, які буквально розривають партнерів під час підготовчого процесу, але, виходячи на поле, губляться під тиском трибун.

Коли саме вболівальників пустять на стадіони в Україні – не відомо. За пустих трибун футбольна гра більше нагадує товарняк, а глядачі біля екранів телевізора, окрім гри, можуть писати конспекти з висловлювань з тренерських лав, словесних закидів футболістів до арбітра тощо.

Як замінюють фанатів на трибунах

Тим часом київське Динамо вирішило затягти на трибуни віртуальних вболівальників. Кияни організували конкурс перед матчем 25 туру проти Олександрії, щоб вболівальники відправили відеоповідомлення зі словами підтримки команді, які футболісти зможуть побачити перед початком матчу на табло.

Схожу схему вже практикують у чемпіонаті Данії. Керівництво ФК Орхус підключило вболівальників до відеоконференції через Zoom, а вздовж поля встановило величезні екрани, на яких демонструвалося зображення з веб-камер.

Орхус

Фото: agf.dk

У квітні у чемпіонаті Білорусі на одній з трибун під час матчу Кубка країни між Динамо Брест та Шахтарем з’явилися манекени із прикріпленими фото людей.

Справжній скандал стався у Кореї. ФК Сеул, щоб заповнити трибуни арени, замовив манекенів. Фанати ж помітили, що це не звичайні манекени, а ляльки із секс-шопу. Окрім вибачень, клуб із Сеула сплатив штраф у розмірі $75 тис.

Ще один казус трапився в Австралії, але на регбійному матчі. Серед картонних фігурок, якими заповнили трибуни, глядачі помітили зображення британського маніяка Гарольда Шіпмана та фюрера Адольфа Гітлера.

Марія Степанюк

УПЛ, Футбол
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка