Укр Рус
, журналістка розділу Медицина

Чому нам складно зосередитися та як покращити концентрацію уваги — поради експертів

як поліпшити концентрацію уваги
Фото: Pixabay

Експерти дали низку простих та ефективних порад для тих, хто не може зосередитися, а єдиний спосіб зайняти свій розум і руки – це годинами прокручувати стрічку в соціальних мережах.

Час на увагу

Одне з багаторічних досліджень показало, що середня тривалість концентрації уваги людини на одному екрані становить 47 секунд, що менше ніж 2,5 хвилин у 2004 році.

– Цілодобовий цикл новин, невизначеність щодо стану світу та незліченні години екранного часу не допомагають, – кажуть експерти.

За їхніми словами, щоб поліпшити концентрацію уваги, для початку встановіть таймер на 2,5 хвилин і залишайтеся на цій статті, не дивлячись на інший пристрій і не відволікаючись.

Зараз дивляться

Активні перерви

Експерти кажуть, що активні перерви – один із найкращих способів перенавчити свій розум і увагу. Вони займають всього близько 30 хвилин і можуть бути такими простими, як прогулянка або перехід в іншу кімнату на обід.

– Перерва має бути фізичною або розумовою діяльністю, а не пасивним сидінням у телефоні, – каже когнітивна нейробіологиня з Мічиганського університету Сінді Ластіг.

Науковиця також рекомендує відключити непотрібні сповіщення і використовувати режим «не турбувати» з користю, особливо перед сном. А ще краще – покласти телефон в іншій кімнаті.

Скажіть ні багатозадачності

Багатозадачність може створити у вас відчуття, що ви встигаєте більше, але експерти з роботи з мозком не рекомендують цього робити.

– Будьте людиною одного завдання. Працюйте над одним завданням за раз протягом певного періоду часу, – кажуть експерти.

Сінді Ластіг зізнається, що є великою прихильницею техніки, за якої ви встановлюєте таймер і працюєте над чимось протягом 25 або 30 хвилин, а потім робите п’ятихвилинну перерву.

За словами експертки, недостатньо просто мати хобі. Корисно обирати захоплення, які передбачають усвідомлену практику і мету, до якої потрібно прагнути, чи то гра на гітарі для публіки, чи то вдосконалення у спорті.

Читайте також
Смертоносна їжа: вчені показали продукти, які вкорочують життя
продукти і ризик ранньої смерті

Джерело: MedicalXpress
Наукові дослідження, науковці, Поради
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка