Укр Рус
, редакторка розділу Стиль життя

Вчені знайшли можливі ознаки життя на далекій планеті K2-18b

планета K2-18b
Фото: Unsplash

Група вчених із Кембриджа, що вивчає атмосферу планети K2-18b, виявила там багатообіцяючі, але поки що попередні ознаки існування життя.

Так, науковці помітили молекули, які на Землі є результатом життєдіяльності найпростіших мікроорганізмів.

Які ознаки життя виявили на планеті K2-18b

Це вже другий і більш багатообіцяючий випадок виявлення хімічних речовин, пов’язаних із життям, в атмосфері планети K2-18b за допомогою космічного телескопа NASA імені Джеймса Вебба (JWST).

Зараз дивляться

Йдеться про принаймні одну з двох молекул: диметилсульфіду (ДМС) і диметилдисульфіду (ДМДС). На Землі ці гази виробляються морським фітопланктоном і бактеріями. Проте, за словами вчених, щоб підтвердити існування життя на K2-18b потрібні додаткові докази.

– Поки це найпереконливіший доказ того, що десь там, можливо, є життя. Я можу реалістично сказати, що ми зможемо підтвердити цей сигнал протягом одного-двох років, – заявив провідний дослідник, професор Нікку Мадхусудхан.

За словами професора, він був здивований кількістю газу, який було виявлено в атмосфері K2-18b, протягом одного періоду спостережень.

– За нашими оцінками, кількість цього газу в атмосфері в тисячі разів більша, ніж на Землі. Отже, якщо зв’язок (газу, – Ред.) з життям реальний, то ця планета буде кишіти життям. Якщо ми підтвердимо, що на K2-18b є життя, це, по суті, підтвердить, що життя дуже поширене в галактиці, – додав він.

Однак говорити про відкриття наразі зарано. Упевненість вчених в тому, що вони дійсно знайшли життя за межами Землі, становить лише 99,7%, тоді як за науковими стандартами для того, щоб заявити про відкриття, дослідники мають бути впевнені щонайменше на 99,99999%.

Зазначимо, що планета K2-18b у два з половиною рази більша за Землю і розташована від неї на відстані 700 трильйонів миль.

Читайте також
Кеті Перрі злітала в космос у складі жіночого екіпажу: що відомо
Кетті Перрі

Джерело: BBC
Планета
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка