СhatGPT як цифровий супутник на все життя: Альтман спрогнозував, чого очікувати

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман розповів, як відбуватимется подальший розвиток ChatGPT. Він може назавжди змінити наші уявлення про штучний інтелект, приватність і навіть саме життя.
Альтман виклав бачення майбутнього ChatGPT на заході, присвяченому штучному інтелекту.
Цифровий супутник на все життя
Цифровий супутник не забуде нічого — від розмов, які будь-коли вела людина, до прочитаних книг та переглянутих електронних листів. За словами Сема Альтмана, він бачить майбутнє ChatGPT саме як персоналізованого ШІ-асистента, який документуватиме та пам’ятатиме кожну деталь життя користувача.
Ідеальним варіантом він назвав дуже компактну модель “із трильйоном токенів контексту, куди завантажене все ваше життя”.
За задумом Альтмана, така ШІ-модель зможе ефективно аналізувати повсякденне життя людини.
— І кожна розмова, яку ви будь-коли вели у своєму житті, кожна книга, електронний лист, які ви коли-небудь читали, все, що ви будь-коли переглядали, знаходиться там, пов’язане з усіма вашими даними з інших джерел. І ваше життя просто продовжує доповнюватися контекстом, – зазначив він.
Глава OpenAI додав, що подібним чином компанії зберігають свої корпоративні дані.
Тож виглядає цілком реальним, що ШІ-асистент зможе автоматично нагадувати про візити до лікаря, планувати техогляд автомобіля чи поїздку, замовляти подарунки.
Альтман додав, що молоді користувачі вже використовують ChatGPT не лише як звичайний чат-бот. Наприклад, студенти коледжів застосовують його як операційну систему, завантажуючи файли, підключаючи джерела даних та працюючи зі складними запитами до ШІ.
Люди 20–30 років часто не ухвалюють важливих рішень без консультації з ChatGPT, використовуючи його як цифрового помічника.
Водночас старше покоління, за словами Альтмана, використовує чатбот як альтернативу пошуковим системам.
Та чимало експертів ставлять запитання: чи варто довіряти компанії, яка знатиме про вас буквально все? Історія показує, що техногігантам притаманні зловживання, маніпуляції та порушення приватності.
Звісно майбутнє ШІ має більш ніж захопливі перспективи. Та воно не може ігнорувати етичні ризики. Бо кожен цифровий архів може містити небезпечні дані.
Джерело: TechCrunch