У Путіна залишився найнебезпечніший хід

У Путіна залишився найнебезпечніший хід

Москва може відповісти на зміцнення східних рубежів НАТО трьома способами.

Про це американський політолог Едвард Уокер написав у своїй колонці на Eurasian Geopolitics, передає НВ.

– 1. Росія може продовжити непрямий політичний, економічний і військовий тиск на Європу, НАТО і сусідів РФ, які не є членами НАТО, в надії, що це змусить США і їх союзників піти на взаємоприйнятну угоду про контроль над озброєннями, а також на якийсь компроміс щодо України, Грузії і, можливо, Білорусі, або ж приведе до влади на Заході голубів миру і прихильників Росії, які завдяки цьому зможуть заблокувати зміцнення НАТО в Східній і Центральній Європі.

Зараз дивляться

2. Вона може знову використовувати військову силу, щоб спровокувати кризу (або кризи) у відносно безпечних, що не входять до НАТО країнах або територіях – у Грузії, знову в Україні, в Арктиці, на Близькому Сході чи навіть уздовж кордону з Фінляндією в надії посилити розкол між голубами та яструбами в Європі, або ж змусити НАТО змінити свою стратегію.

3. Вона може спровокувати кризу всередині НАТО, досить небезпечну, щоб примусити західні столиці говорити з Москвою про угоди, що стабілізують ситуацію, про контроль над озброєннями, або піддатися на вимоги Кремля – припинити нарощування сил на Сході і визнати Росію домінуючою силою на пострадянському просторі.

Читайте: Епіцентр Авдіївка: сили АТО застосували бойову машину піхоти

На думку політолога, дилема Путіна полягає в тому, що він вже використовував перший і другий варіанти – без особливого успіху – і малоймовірно, що вони стануть більш ефективними у майбутньому.

– А ось третій варіант дуже небезпечний. Щоб Кремль домігся успіху, криза повинна бути досить серйозною, щоб перелякати західне суспільство, але не настільки серйозною, щоб привести до повноцінного війни, і знайти правильний баланс буде дуже непросто. На щастя, швидше за все, Кремль досить чітко усвідомлює ризики відкритого конфлікту з НАТО. Але впевненими в цьому бути не можна. До того ж, існує можливість, що якесь випадкове зіткнення переконає Москву в тому, що краще не уникати ескалації, а навмисно спровокувати кризу – а потім ця криза вийде з-під контролю, – підсумував Уокер.

Нагадаємо, охороняти Керченський міст будуть російська армія і спецслужби.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка