
Простіше кажучи, він презентував ракету, на яку росіяни повісили атомний реактор у якості двигуна. Подібні розробки через непрактичність, дорожнечу та неймовірну небезпеку, Кеннеді припинив ще у 61 році. Фізики-ядерники не можуть второпати, як Путін планує обходити новітні американські системи ПРО, з таким двигуном.
Нині ракета з ядерним двигуном походить на маячню.
Але парадокс. Не те, що Дональд Трамп, жоден інший світовий лідер ніяк не відреагував на войовничу промову Путіна.
Тобто розмахування ядерними ракетами, гіперзвуковими планерами та морськими підводними торпедами скоріше було для внутрішнього споживання.
Але водночас не можна сказати, що Москва погрожує іграшковим пістолетом. У царині гіперзвукових планерів, тих які вп’ятеро і більше, перевищують швидкість звуку, Москва не пасе задніх. А подібну зброю дійсно дуже важко перехопити системами протиракетної та протиповітряної оборони.
Читайте: Javelin значать багато, коли сидиш у Т-72 – екс-глава Пентагону
Ще одна ракета, а точніше підводна ядерна торпеда, якою Путін погрожував під час свого виступу – це теж розробка середини минулого сторіччя. Від якої через здоровий глузд усі відмовились.
Це єдиний теоретичний спосіб атаки на США подібною ядерною торпедою. До суходолу через американські системи захисту вона допливе навряд.
Поки Путін намагається залякати світ розробками минулого сторіччя, американці вдосконалюють свою зброю завдяки новітнім технологіям. Єдине, що у Росії поки що виходить краще, кажуть фізики – виготовляти атомні реактори. Але самі по собі без новацій – вони навряд будуть дієвими.
Тому поки це все нагадує історію із презентацією Путіну на полігоні бойового робота-аватара, над чим сміялися навіть у Росії.
До слова, Факти ICTV зібрали усю необхідну інформацію про ракетні комплекси та те, як вони працюють.