Укр Рус

За одну хвилину можна змінити світ: лідери країн про День пам’яті та примирення

День пам'яті та примирення

8 травня у світі відзначають День пам’яті та примирення.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй.

Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Зараз дивляться

У цей день лідери країн виступили із зверненням до своїх громадян.

Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи неподалік села Півнівка у Міловському районі Луганської області, звідки у 1942 році почалося вигнання гітлерівських окупантів, записав звернення до українців та закликав не забувати про жахіття війни, щоб не допустити повторення подібного.

– В ніч з 8 на 9 травня ми зустрінемо першу хвилину миру – мить падіння та капітуляції нацистського режиму.

Всього за одну хвилину можна змінити світ. Можна врятувати його. А можна – знищити. Віддати наказ на перший обстріл, наслідком якого стануть десятки мільйонів людських життів, – сказав президент.

Президент Франції Еммануель Макрон сказав, що саме в приватному усамітненні і у прикрашанні наших будинків, балконів та вікон, ми цього року вшановуємо славну пам’ять тих, хто ризикував своїм життям, щоб перемогти нацизм та повернути собі свободу.

Читайте: Втрати в 7 млн життів. Як Друга світова війна змінила Україну

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр та канцлер ФРН Ангела Меркель зібралися разом – на відстані 1,5 метрів – щоб відзначити похмуре і самотнє вшанування 75-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі.

У своїй промові Штайнмаєр із смутком зазначив, що представники союзних країн, які перемогли нацистську Німеччину, а також тисячі молодих людей, запрошених з усього світу, не змогли взяти участь у церемонії через пандемію коронавірусу.

– Можливо, ця самотність поверне нас до 8 травня 1945 року, оскільки в той час німці були насправді самі: переможені у військовому, політичному та економічному плані та розбиті морально. Ми зробили себе ворогами всього світу, – сказав Штайнмаєр сказав.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон висловив подяку тим, хто воював в роки Другої світової війни.

– 75 років тому народ святкував перемогу над агресією Гітлера. Британія, Співдружність (британська Співдружність націй, – Ред.) та імперія були єдиними, хто боровся з Гітлером з першого до останнього дня Другої світової війни, не будучи переможеними чи окупованими, – зазначив прем’єр.

Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали про міфи Другої світової війни, які нав’язали в СРСР.

Ангела Меркель, Борис Джонсон, Володимир Зеленський, День пам'яті та примирення, Еммануель Макрон, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка