, редакторка стрічки

Саміт ЄС схвалив декларацію про визнання перспективи членства України

Україна Євросоюз
Фото: Depositphotos

Лідери Європейського Союзу вважають, що Україна належить до європейської сім’ї та визнають європейські прагнення та вибір, зроблені Україною, як це зазначено в Угоді про асоціацію.

Про це йдеться у пресрелізі на сайті Ради ЄС.

Так, 28 лютого 2022 року, реалізуючи право України на вибір своєї долі, президент України Володимир Зеленський подав заявку України на вступ до ЄС.

Зараз дивляться

– Рада діяла швидко і запропонувала Європейській комісії надати свою думку щодо заявки України на вступ до ЄС згідно з відповідними положеннями договорів. В очікуванні цього і негайно лідери зобов’язалися ще більше зміцнювати зв’язки та поглиблювати партнерство з Україною, — йдеться у резолюції.

Лідери ЄС також наголосили, що неспровокована та невиправдана військова агресія Росії проти України грубо порушує міжнародне право та підриває європейську та глобальну безпеку.

– Росія та її спільниця Білорусь несуть повну відповідальність за це. Винні будуть притягнуті до відповідальності, зокрема за напади на цивільних осіб, – йдеться у документі.

Європейські лідери підтримали рішення прокурора Міжнародного кримінального суду щодо початку розслідування воєнних дій РФ та закликали до негайного забезпечення безпеки ядерних об’єктів України.

Читайте також
Це нереально: Макрон про вступ України в ЄС під час війни з путінською Росією
Еммануель Макрон

ЄС вимагає від Росії негайно припинити військові дії та безвідмовно вивести свої війська та військову техніку з усієї території України.

Також глави європейських держав відзначили свою повну підтримку посилити тиск на Росію та Білорусь та забезпечити цілковите  виконання запроваджених санкцій.

Щодо війни в Україні, то ЄС та його держави-члени продовжуватимуть надавати скоординовану політичну, фінансову, матеріальну та гуманітарну підтримку нашій країні.

Читайте також
Процес євроінтеграції України розпочато – президент Литви
Україна офіційно розпочала євроінтеграційний процес

Варто зазначити, що держави-члени пропонують тимчасовий захист усім біженцям з України. У зв’язку з цим лідери ЄС закликали до виділення коштів шляхом якнайшвидшого прийняття пропозиції про дії Cohesion для біженців у Європі (CARE) та через ReactEU.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка