Чому зростання скептицизму у США щодо допомоги Україні грає на руку Путіну – аналіз CNN

Протягом багатьох місяців російський диктатор Володимир Путін чекав і спостерігав, сподіваючись на розкол вашингтонського консенсусу, створеного президентом Джо Байденом щодо необхідності зробити все можливе для захисту демократії в Україні.
Але тепер можуть з’явитися перші тріщини, аналізує репортер CNN у Білому домі Стівен Коллінсон.
Немає жодних ознак того, що лінія військової допомоги США на суму $18 млрд, яка допомогла Україні відбити натиск Росії, зараз під загрозою. Але за два тижні до проміжних виборів у США зростає хвилювання щодо “нескінченної ролі” Вашингтона у війні.
Коллінсон пише, що навіть найменший натяк на пом’якшення рішучості США може втішити Путіна, оскільки диктатор з Кремля готується влаштувати “болісну зиму” українським мирним жителям і європейцям, які залежать від російського газу.
У вівторок частина демократів опублікували, а потім відкликали, листа із закликом до переговорів з РФ. Це сталося через кілька днів після того, як лідер меншості в Палаті представників Кевін Маккарті сказав, що Київ не може очікувати на “чистий чек”, якщо республіканці прийдуть до влади.
— Тим часом 45-й президент США Дональд Трамп, який є можливим кандидатом від Республіканської партії, скаржився на вартість підтримки урядом України у боротьбі з “його героєм Путіним”, – пише Коллінсон.
Зрозуміло, що у Вашингтоні досі існує двопартійний консенсус щодо допомоги Україні.
Але, як зазначає журналіст, чутки про те, що жорстка лінія Байдена щодо Росії не завжди має майже одностайну підтримку, виникли в особливо делікатний час: коли Захід намагається нівелювати останній раунд ядерної риторики з боку РФ, що Київ нібито може використати “брудну бомбу”.
Ці заяви призвели до переговорів на високому рівні між військовим керівництвом США та РФ і широко інтерпретуються або як додаткова тактика залякування, або, можливо, як спроба Москви створити операцію під хибним прапором, яка може бути використана як привід для застосування нею зброї.