США вплинули на план операції Ізраїлю у секторі Гази – Bloomberg

На наземні операції Ізраїля в секторі Гази вплинули візити вищих посадових осіб США, включно з держсекретарем Ентоні Блінкеном і міністром оборони Ллойдом Остіном, а також президентом Джо Байденом.
Про це повідомляє видання Bloomberg.
Варто зазначити, що США підтримують мету Ізраїлю – знищити військову інфраструктуру ХАМАСу в Газі. Це можливо тільки за проведення наземної операції, оскільки бойовики протягом десятиліть створювали мережу підземних тунелів.
За словами ізраїльських чиновників і джерел, близьких до уряду, вплив США вже визначає те, в якому темпі та як буде проводитися наступ на Газу. Зокрема, мають бути мінімізовані жертви серед населення.

США побоюються, що наземні операції Ізраїлю в Газі можуть спровокувати підтримувану Іраном Хезболлу. Це може відкрити другий фронт і значно розширити війну, в яку США будуть ще більше втягнуті. Крім того, дії Вашингтона щодо стабілізації ситуації в регіоні шляхом укладення миру між Ізраїлем і ключовими арабськими країнами просто будуть зведені нанівець.
– Президент Байден зосереджений на тому, щоб зменшити ймовірність поширення цієї війни на інший фронт, — заявив міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен.
Сам Джо Байден уже на шляху до Вашингтона заявив, що обговорював з ізраїльтянами альтернативи наземних операцій, оскільки побоюється жертв серед цивільного населення та розширення конфлікту.
У четвер Байден виступив в Овальному кабінеті з промовою про допомогу Ізраїлю, а також Україні.
