Чому допомогу Україні прив’язують до кордону США з Мексикою: відповідь конгресменів

Окремі законодавці США вимагають розглядати допомогу Україні та питання, пов’язані з мексикансько-американським кордоном, у тандемі. Це є способом тиску на адміністрацію президента США Джо Байдена, щоб остання приділила більше уваги міграційній кризі.
Про це розповіли американські законодавці Голосу Америки.
– Тут немає нічого надзвичайного, що для погодження певного законопроєкту його приєднують до іншого. І ці документи можуть бути не пов’язані між собою. Це один зі способів впливу політичних партій одна на одну для досягнення цілей. Я вважаю, що нам потрібно покращити безпеку нашого кордону. Ми маємо понад 200 тисяч нелегалів лише за останній рік, – сказав конгресмен-демократ від штату Каліфорнія Джим Коста.
Конгресмен-республіканець від штату Нью-Джерсі Кріс Сміт теж погоджується з цією думкою. За його словами, це один зі способів змусити адміністрацію Байдена “нарешті зосередитись на нашому кордоні, чого вони не роблять”.
Сміт також зазначив, що адміністрація президента США не надала чітких пояснень Конгресу, чи нинішня затримка з допомогою Україні має критичний вплив на поле бою вже зараз.
Натомість конгресмен-демократ від штату Іллінойс Бред Шнайдер каже, що ці два законопроєкти пов’язані єдиною метою – захистити суверенітет та кордони обох держав.
– Так само як Україна бореться за захист своєї незалежності та суверенітету, в інтересах Сполучених Штатів переконатися, що кордон України в безпеці, і вона є успішною демократією. Так само США повинні переконатися, що ми захищаємо власні кордони та власну демократію, – додав він.
Окрім того, республіканський конгресмен від штату Техас та голова комітету із закордонних справ Майкл Маккол наголосив, що допомога Україні у тандемі з посиленням кордону США пояснить американцям, що підтримка партнерів не заважає одночасно вирішувати й проблеми власної держави.
Схожої думки дотримується і конгресмен-республіканець від штату Флорида Майк Вальц.
– Оскільки ми бачимо, як мільйони й мільйони нелегальних іммігрантів перетинають наш південний кордон, багато наших виборців вимагають розв’язати це питання. Тут не йдеться про “або одне, або інше” – це питання пріоритетів. Це момент для адміністрації Байдена звернути увагу на внутрішню кризу, перш ніж ми продовжимо виділяти мільйони на допомогу нашим союзникам (що ми абсолютно повинні робити), але наразі це питання пріоритетів, – наголосив він.
Раніше в Сенаті США призначили перше голосування щодо допомоги Україні. Воно має відбутися наприкінці тижня.