Росія обходить санкції Заходу в поставках газу зі станції Арктик СПГ 2 – Reuters

Підсанкційний у Сполучених Штатах газовий танкер, який цього місяця забрав вантаж з нового російського заводу Арктик СПГ 2, був помічений пыд час перевантаження з судна на судно, що свідчить про те, що Москві вдається продовжувати частину експорту з цього проєкту.
Як зазначає Reuters із посиланням на моніторинговий сервіс TankerTrackers.com, у понеділок танкер Піонер здійснив перевантаження на танкер New Energy під прапором Палау, що належить ОАЕ і керується Індією, на північ від Суецького каналу.
Росія обходить санкції з поставками СПГ
Завод Арктик СПГ 2, який планувався як найбільший в Росії, почав виробляти скраплений природний газ (СПГ) в грудні, але його експорт був ускладнений західними санкціями через російську агресію проти України.
Перевантаження з судна на судно зазвичай дозволяє вивантажувати СПГ з дорогих танкерів льодового класу на дешевші звичайні газовози, але може також ускладнювати відстеження вантажу.
І хоча деякі країни, зокрема Індія, продовжують купувати російські енергоносії, попри західні санкції, вони іноді остерігаються афішувати цей факт, намагаючись уникнути дипломатичної напруженості.
У п’ятницю Сполучені Штати заявили, що запровадили санкції проти більшої кількості російських юридичних та фізичних осіб через війну в Україні.
Вони також заявили, що Піонер і ще один танкер Asya Energy увійшли в російські води наприкінці липня і вчинили низку “обманних дій у судноплавстві”, зокрема відключили систему автоматичної ідентифікації суден (АІС).
У повідомленні говориться, що Піонер завантажував СПГ з заводу Арктик СПГ 2 з 1 до 3 серпня.
За даними Державного департаменту США, судно Asya Energy також було зафіксовано комерційними супутниковими знімками під час завантаження СПГ з терміналу “Утрєннєє” на заводі Арктик СПГ 2 з 9 до 11 серпня.
Росія заявляє, що західні санкції є незаконними і запроваджені для того, щоб допомогти американським експортерам СПГ.
Очікувалося, що проєкт Арктик СПГ 2 досягне кінцевого обсягу виробництва 19,8 млн тонн СПГ на рік і 1,6 млн тонн на рік стабільного газового конденсату з трьох технологічних ліній.
Однак проєкт може бути згорнутий через санкції, які ускладнюють пошук газовозів для поставок і доступ до обладнання, необхідного для видобутку газу.
