, редакторка стрічки

Прем’єр Румунії Чолаку оголосив, що знімається з виборів президента

Вибори в Румунії 2024 року: Марчл Чолаку знімає свою кандидатуру
Фото: Getty Images

Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив про свою відмову брати участь у подальших виборчих перегонах за пост президента країни.

Позицію опублікувало Romania Insider.

Результати першого туру виборів у Румунії – позиція Чолаку

Конституційний суд Румунії ухвалив провести перерахунок голосів у першому турі після перемоги ультранаціоналістичного проросійського кандидата Каліна Джорджеску.

Зараз дивляться

Рішення ухвалили у відповідь на скаргу європарламентарія Крістіана Терхеша, який заявив про фальсифікацію голосів за проєвропейську кандидатку Олену Ласконі, яка набрала 19,18% і посіла друге місце.

Журналісти звернулися до Чолака із запитом про його участь в ініціативі з перерахунку голосів: розрив прем’єра з Ласконі становив лише соті частини відсотка, відсунувши його на третю позицію.

– Я не хочу другого місця! Мені байдуже. Я просто хочу, щоб румуни знали правду, яка важливіша за мою кандидатуру, – зазначив він.

За словами Чолаку, наразі він зосереджений на парламентських виборах 1 грудня, які можуть забезпечити йому ще один термін на посаді глави уряду.

Читайте також
Перший тур виборів президента у Румунії можуть провести повторно 15 грудня: що відомо
вибори президента Румунії 2024

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка