Укр Рус
, редактор стрічки

У Південній Кореї за кілька годин оголосили і скасували воєнний стан: що відбувається

Воєнний стан у Південній Кореї: що відбувається і яка ситуація
Фото: Getty Images

3 грудня у нічному телезверненні президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у країні воєнний стан, звинувативши головну опозиційну партію країни в симпатіях до Північної Кореї та антидержавній діяльності.

Через стрімке нагнітання політичної напруги в Республіці Корея навколо парламенту почались заворушення, зокрема із залученням військових.

Факти ICTV спробували розібратись, що відбувається у Південній Кореї та чи пов’язаний воєнний стан із загрозою з боку КНДР.

Зараз дивляться

Президент Південної Кореї оголосив воєнний стан: що відбувається

У своєму зверненні президент Юн не сказав, які конкретні заходи будуть вжиті під час воєнного стану. Він пояснив своє рішення тим, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, хоче оголосити імпічмент вищому керівництву прокуратури і відхилити пропозицію щодо урядового бюджету.

— Національні збори стали монстром, що підриває ліберальну демократію, а нація перебуває в нестабільному стані, балансуючи на межі розпаду, — додав глава держави.

Юн назвав дії опозиції “явною антидержавною поведінкою, спрямованою на підбурювання до заколоту”. Він також заявив, що ці дії “паралізували державні справи і перетворили Національну асамблею (парламент країни, – Ред.) на лігво злочинців”.

Президент Південної Кореї назвав воєнний стан необхідним заходом для викорінення цих “безсоромних пропівнічних антидержавних сил” та обґрунтував своє рішення необхідністю захистити свободу і безпеку людей, забезпечити стійкість країни і передати стабільну націю майбутнім поколінням.

— Ми усунемо антидержавні сили і повернемо країну до нормального життя якомога швидше, підкреслив Юн.

Лідер головної опозиційної партії Південної Кореї Лі Чже Мьон засудив цей крок, назвавши його неконституційним. Він закликав усіх законодавців від своєї Демократичної партії зібратися в парламенті, щоб проголосувати проти рішення президента.

Воєнний стан у Південній Кореї: що це означає

Востаннє воєнний стан у Південній Кореї оголошувався в 1979 році після вбивства тодішнього правителя Пак Чон Хі.

За повідомленням інформаційного агентства Yonhap, ті, хто порушує закони воєнного стану, можуть бути заарештовані без ордеру на арешт.

Крім того, всі засоби масової інформації та видавництва будуть підпорядковані режиму воєнного стану, а парламентська діяльність заборонена. Медичному персоналу, зокрема лікарям-практикантам, наказано повернутися до роботи через 48 годин, додається у повідомленні.

Примітно, що у своєму зверненні президент Південної Кореї Юн не навів жодної конкретної загрози з боку Північної Кореї, натомість зосередився на внутрішніх політичних опонентах.

Блокування парламенту після воєнного стану у Південній Кореї

Після заяви президента країни, а також заклику лідера опозиційної Демократичної партії спікер парламенту У Вон Шик виїхав до Національної асамблеї з наміром скликати позачергову сесію.

Водночас, інформаційне агентство Yonhap повідомило, що вхід до парламенту був заблокований і депутати не могли туди потрапити.

Згодом стало відомо, що поліція, яка забезпечує дотримання правил воєнного стану, зіткнулася з протестувальниками біля парламенту. Між правоохоронцями та депутатами навіть відбулись сутички.

Воєнний стан у Південній Кореї: що відбувається і яка ситуація Фото 1

Getty Images

Згодом близько 70 членів опозиції все ж потрапили у приміщення парламенту, хоча решта залишилась на вулиці.

В мережі також поширились кадри того, як, за попередньою інформацією, депутатам парламенту довелось перелізати через паркан, щоб потрапити до будівлі Національної асамблеї.

Згодом, як повідомляє телеканал Yonhap, до будинку парламенту почали пропускати членів Національної асамблеї та інших співробітників, а також репортерів.

Паралельно із цим протестувальники під стінами парламенту стояли із гаслами “Ні — воєнному стану”, “Геть диктатуру” і “Відчиніть ворота”.

Читайте також
Із залученням авіаносців та есмінців: США, Південна Корея та Японія проводять військові навчання
військові навчання

Парламент Південної Кореї проголосував проти воєнного стану в країні

На позачерговій сесії парламенту Південної Кореї депутати проголосували за блокування воєнного стану.

Як пишуть Yonhap та Reuters, резолюцію підтримали 190 з 300 членів правлячої та опозиційної партій, тобто всі присутні висловилися “за”.

Пізніше президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що відкличе воєнний стан на засіданні уряду, пише Yonhap.

Політичні оглядачі зазначають, що наразі розвиток подій в країні залишається незрозумілим.

З одного боку, президент Південної Кореї може продовжити боротьбу з політичною опозицією у тому чи іншому вигляді, зокрема вважаючи, що в країні досі діє воєнний стан.

З іншого, парламент та опозиція виступили проти рішення президента, що створило двозначну ситуацію в країні, в якій все може залежати від того, чи буде подальша ескалація між правоохоронцями, армією та опозицією та частиною суспільства, що виступає проти такого рішення.

Окремо варто зазначити, що ситуацією може скористатись Північна Корея, яка є сусідом та давнім ворогом Сеула. Втім, наразі про загрози з боку КНДР у зв’язку із заворушенням у Південній Кореї не повідомлялось.

Читайте також
Південна Корея обговорює відправлення до України спостерігачів за військами КНДР
Національна асамблея (парламент Південної Кореї)

Джерело: Yonhap, Reuters, BBC
Воєнний стан, КНДР, Південна Корея, Парламент
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка