, редакторка стрічки

Суд у США призупинив закриття Голосу Америки, ініційоване адміністрацією Трампа

Голос Америки
Фото: Getty Images

У п’ятницю окружний суддя США Пол Еткен заборонив адміністрації президента Дональда Трампа в односторонньому порядку припинити роботу телерадіокомпанії Голос Америки та пов’язаних з нею радіопрограм, фінансування яких раніше схвалив Конгрес.

Про це повідомляє Reuters.

Суд призупинив спроби закрити Голос Америки

Своїм рішенням суддя Пол Еткен не дозволив уряду звільнити 1300 журналістів та інших працівників американської служби новин, яких раптово відправили у відпустку на початку цього місяця.

Зараз дивляться

Еткен не вимагав від Голосу Америки відновити мовлення, але його рішення чітко вказує на те, що співробітників не можна звільняти, допоки подальші судові розгляди не визначать, чи було закриття Голосу Америки порушенням федерального закону.

– Це рішуча перемога свободи преси та Першої поправки (до Конституції), а також різкий докір адміністрації (Трампа), яка продемонструвала повну зневагу до принципів, що визначають нашу демократію, – заявив Ендрю Челлі, адвокат позивачів.

Агентство США з глобальних медіа, яке здійснює нагляд за Голосом Америки, Радіо Свобода та іншими ЗМІ, повідомило профспілкам, що має намір звільнити 623 співробітники Голосу Америки, і така кількість унеможливлює ведення мовлення.

Читайте також
У Білому домі пояснили, чому Трамп припинив фінансування Голосу Америки
Білий дім

Що відомо про Голос Америки

Голос Америки заснували для боротьби з нацистською пропагандою в розпал Другої світової війни. Компанія згодом стала міжнародною, веде мовлення понад 40 мовами.

Згідно з останнім звітом Агентства глобальних медіа США, у 2024 році у Голосі Америки працювало близько 3500 працівників, а його бюджет становив $886 млн.

Минулого тижня журналісти Голосу Америки та їхні профспілки подали до суду на Агентство глобальних медіа США, заявивши, що їхнє закриття порушує конституційне право працівників на свободу слова, закріплене Першою поправкою до Конституції.

Агентство США з глобальних медіа заперечило порушення законів.

Читайте також
Сім країн пропонують ЄС взяти на себе фінансування Радіо Свобода – Politico
Radio Free Europe Radio Liberty

Джерело: Reuters
Дональд Трамп, Журналісти, Суд, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка