ЄС доведеться говорити з талібами, вони виграли війну – Боррель

Євросоюз продовжить евакуацію громадян блоку з Афганістану та почне встановлювати контакт із Талібаном.
Про це заявив Верховний представник ЄС із питань закордонних справ Жозеп Боррель під час спеціальної зустрічі глав МЗС блоку.
Як зауважив Боррель, першим пріоритетом ЄС є забезпечення евакуації своїх громадян, а також тих афганців, які співпрацювали з західними партнерами і хочуть залишити країну.
– Ми робимо усе можливе щоб вивезти їх і надати їм притулок у країнах блоку. Хочу подякувати владі Іспанії за готовність запропонувати хаб, де прийматимуть цих людей і далі розподіляти по країнах-членах, що надають їм візи. Також дякую Італії за надання інфраструктури для так званих повітряних мостів і Франції – за військову безпекову підтримку на місці, – додав високопосадовець.
Другим пріоритетом, за словами Борреля, є запобігання масштабної міграційної хвилі у напрямку блоку, та підтримка транзитних країн й сусідів Афганістану.
Третій пріоритет – встановлення контактів з новою владою.
– Ми повинні встановити зв’язок із владою в Кабулі. Таліби виграли війну, тож нам доведеться говорити з ними, щоб попередити потенційну гуманітарну і міграційну кризу. Ми говоритимемо з новою владою, такою, якою вона є, – наголосив політик.
Водночас Боррель зауважив, що ЄС пильно стежитиме за подальшою ситуацією в країні з правами людини, зокрема правами жінок.
Ситуація в Афганістані
15 серпня радикальне ісламське угруповання Талібан проголосили встановлення своєї влади. Це сталося після того, як США остаточно вивели свої війська з території Афганістану.
Раніше Талібан вже контролював цю територію, але після терактів у 2001-му Штати розгромили бойовиків і протягом наступних 20 років Афганістаном управляв уряд, який підтримувала Америка.
Ідеологією Талібану є напрямок ісламу – ашарізм. Він встановлює жорсткі та антигуманні правила на території країни. Зокрема, заборона інтернету та телебачення, заборона грати в шахи, а для жінок – заборона ходити з відкритим обличчям, працювати та навчатися.
Після цього країни-члени ЄС закрили свої посольства та почали евакуйовувати дипломатів з країни. А тисячі афганців та іноземних громадян намагаються втекти.
Детальніше про ситуацію в Афганістані, та як це може вплинути на інші країни, зокрема Україну – читайте у матеріалі.
Джерело: Euronews