До України їде глава дипломатії ЄС Боррель: відвідає Донбас і Київ

Цього тижня Україну відвідає з візитом високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Як поінформували в пресслужбі Єврокомісії, візит запланований на 4-6 січня.
Це буде перша закордонна поїздка Борреля в новому, 2022 році. Як зазначили в Єврокомісії, те, що вона відбудеться саме до України, свідчить про підтримку нашої держави з боку Євросоюзу.
– Його перша закордонна поїздка цього року свідчить про рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України з боку ЄС у той час, коли країна зіштовхується з нарощуванням російської військової сили та гібридними діями, – наголошується в повідомленні.
У програмі візиту запланована поїздка Борреля на Донбас та лінію зіткнення в супроводі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби. Як поінформували в прес-службі українського МЗС, це відбудеться 5 січня.
Кулеба та Боррель поїдуть на лінію розмежування в Луганській області та ознайомляться із безпековою ситуацією. Це буде перша поїздка Борреля на Донбас від початку агресії РФ проти України.
Крім того, Кулеба та Боррель проведуть перемовини, однією з тем яких буде запровадження жорстких економічних санкцій для стримування Москви від подальшої агресії.
Після цього Боррель вирушить до Києва, де проведе зустрічі із представниками української влади.
На середу, 5 січня, запланована прес-конференція Борреля для ЗМІ.
Нещодавно Жозеп Боррель дав інтерв’ю, в якому зазначив, що вторгнення російських військ до України виключати не можна. Водночас, за його словами, існують й інші тривожні сценарії, які може втілити Кремль. Йдеться, зокрема, про дестабілізацію ситуації в Україні та подальшу ескалацію на Донбасі.
Боррель також поінформував, що вже найближчим часом хоче ініціювати запуск військово-навчальної місії ЄС в Україні. У межах цієї ініціативи європейські військові інструктори могли б навчати керівний склад української армії.