, випускова редакторка

У списку сотні осіб: ЄС продовжив персональні санкції проти РФ ще на пів року

ЄС
Фото: Unsplash

Європейський Союз продовжив ще на шість місяців санкції проти фізичних і юридичних осіб РФ, запроваджені через агресію проти України.

Оновлено о 16:45. У Раді ЄС підтвердили, що продовжили санкції щодо осіб, “відповідальних за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України”.

Індивідуальні обмежувальні заходи продовжено до 15 вересня 2023 року. Вони передбачають заморожування активів та заборону на в’їзд до ЄС. Крім того, заборонено надавати кошти чи інші економічні ресурси особам із санкційного списку.

Зараз дивляться

Санкції будуть і надалі застосовуватися до 1 473 фізичних осіб і 205 юридичних осіб, більшість із яких потрапили під обмеження у відповідь на тривалу необґрунтовану та неспровоковану військову агресію Росії проти України, – наголошується в повідомленні.

У Раді ЄС нагадали, що після початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року Євросоюз суттєво розширив санкції проти РФ “із метою суттєво послабити російську економічну базу, позбавити її критично важливих технологій і ринків, а також значно обмежити її здатність вести війну”.

Оновлено о 13:37. Раніше про продовження санкцій повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

– Замороження активів та заборона в’їзду для 1 473 осіб і 205 юросіб, застосовані Євросоюзом за дії, спрямовані на підрив територіальної цілісності України, продовжені ще на шість місяців, – зазначив журналіст.

Він додав, що “попри деякі спекуляції”, із санкційного списку поки що нікого не виключили.

Від початку повномасштабної війни в Україні Євросоюз запровадив десять пакетів санкцій проти РФ. До останнього пакету увійшли російські банки та підприємства Росатому.

7 березня під обмеження ЄС вперше потрапили командири військ РФ, причетні до сексуальних злочинів в Україні.

Як повідомив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, Євросоюз майже вичерпав санкційний потенціал щодо Росії, однак може зосередитися на військовій підтримці України.

Читайте також
ЄС працює над закриттям лазівок для потрапляння підсанкційних технологій до РФ – Bloomberg
Євросоюз та РФ

Джерело: Рада ЄС

Європейський Союз, Війна в Україні, Російська агресія, Росія, Санкції проти Росії
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка