
Протягом ХХ століття український народ пережив три голодомори.
У 1921-1923 роках влада примусово забирала зерно у селян в рамках політики воєнного комунізму. Голод 1946-1947 років прийшовся на нелегкий повоєнний період і засуху.
Однак найстрашнішим був Голод 1932-1933 років, штучно створений сталінським режимом для придушення антирадянських настроїв в Україні. За всіма ознаками, визначеними міжнародним правом, Голодомор є геноцидом українського народу.
Політика колективізації, запроваджена на початку 1930-х років у СРСР, передбачала примусові й майже неоплачувані роботи в колгоспах.
За відмову виконувати накази партії селянам загрожувала не лише конфіскація майна, а й заслання і розстріл. На законодавчому рівні це було затверджено постановою Сталіна Про охорону державного майна, яка в народі отримала назву “закон про п’ять колосків”.
Винним у розкраданні державного майна міг стати кожен, хто зібрав на колгоспному полі хоч декілька колосків пшениці.
За різними підрахунками, у 1932-1933 роках голод забрав життя 7-10 млн людей, які проживали на території УРСР, і ще майже 3 млн на Кубані, Нижньому Поволжі, Північному Кавказі та Казахстані.
Пам’ять про жертв Голодомору 1932-1933 років українці традиційно вшановують в останню суботу листопада.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.