Укр Рус
Статті
Статті
, Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News

7 випадків, коли США, ЄС та інші пропонували вирішити проблему Криму й Донбасу

7 випадків, коли США, ЄС та інші пропонували вирішити проблему Криму й Донбасу

Крим в обмін на Донбас

У грудні конгресмен-республіканець з США Данкен Гантер  заявив, що не бачить нічого поганого, щоб Росія покинула Донбас, але залишилася б у Криму.

– Чи готові вони погодитися на те, щоб поступитися Росії Кримом, визнаючи, що там живе багато росіян, багато людей, які почуваються близькими до Росії? І визнати, що росіяни хочуть там побудувати військову базу, якою вони не поступляться. Що українці хочуть? Щоб США вторглися в Крим? Це неможливо! А що можливо? Якщо росіяни не готові залишити Крим, але готові залишити східну Україну – то хіба це погано? – наголосив конгресмен.

 

Зараз дивляться

Нейтральний Крим та гроші від Росії

Після президентських виборів США американські юристи-міжнародники Джеффрі Берт, Джеймс Гітч, Питер Петтібон и Томас Шиллінґлоу запропонували Дональду Трампу варіант вирішення конфлікту на території України.

Основні тези: заморожування питання Криму на невизначений термін, повернення неконтрольованих територіях Донбасу під контроль Києва, припинення вогню та формування пакету допомоги для економічного відновлення України за участю Росії, США та ЄС.

У пропозиції йдеться, що Росія може надати фінансову допомогу Україні, щоб згладити провину за анексію Криму та таким чином “попросити” Київ не зближуватися з Євросоюзом.

 

Нові переговори і щодо Криму, і щодо Донбасу

У листопаді посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив про створення нового формату, якщо Мінські угоди не працюватимуть.

Новий формат переговорів буде включати не тільки Донбас, але й питання Криму. Участь у них, можливо, візьмуть США або Польща.

– Проблема Мінська в тому, що він стосується тільки Донбасу, але не Криму. Крим повинен бути наступним, – сказав польський посол.

 

Невідомі ідеї та компроміси

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр протягом серпня-вересня 2016-го зробив кілька нечітких заяв щодо Донбасу.

Спочатку міністр закордонних справ Німеччини заявив, що розділяє думку про те, що Росія та Євросоюз повинні зблизитися.

У той же день Франк-Вальтер Штайнмайєр анонсує нові пропозиції щодо Донбасу, але не уточнює, про що йде мова:

– У нас є пропозиції, які могли б посприяти поліпшенню ситуації з безпекою в Україні.

І менше, ніж за місяць, глава МЗС Німеччини заявляє про необхідність компромісу не лише з боку Росії, але й з боку України:

– Готовність до компромісу потрібна від усіх сторін. Власне, як і воля втілити все, про що домовлено.

 

Спочатку вибори, потім – кордон

Президент Франції Франсуа Олланд у жовтні сказав, що етап проведення виборів на Донбасі в Мінських домовленостях є більш пріоритетним, ніж відновлення контролю України над кордоном із Росією.

Так президент Франції відповів на питання щодо виконання Мінських домовленостей:

– Для цього необхідно провести вибори. І вже на завершення цього процесу українська влада могла б повернути контроль над своїми кордонами. Іншими словами, Мінський процес – це серія етапів, і необхідно дотримуватися кожного. Насамперед, це припинення вогню, безпека, конфіскація зброї, а потім необхідно провести вибори.

Багато українських депутатів розкритикували Олланда. А деякі парламентарі стали на захист президента Франції, мовляв, його неправильно зрозуміли.

Зазначимо, президент України Петро Порошенко заявив, що до виборів на Донбасі російсько-український кордон має бути під контролем ОБСЄ, а на другий день після виборів – під контролем українських військових.

 

Військова допомога ЄС

Депутат Європарламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс у листопаді запропонував випробувати Європейський оборонний союз шляхом розгортання військової місії в Україні:

– ЄС не повинен зупинятися тільки на наданні дипломатичної, політичної, фінансової, гуманітарної підтримки. Але, можливо, треба намагатися зробити дещо більше. Мова йде про місії в рамках спільної політики безпеки та оборони.

– Ми дуже амбітно говоримо про Європейському оборонному союзі. Чому не випробувати його шляхом практичних дій на сусідній території, йдучи далі, ніж визначають Мінськ-1 і Мінськ-2?

 

Допомога Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко у листопаді заявив, що готовий взятися за організацію виборів на Донбасі і допомогти навести порядок на кордоні України з Росією.

– Якщо ви хочете, щоб ми там провели вибори, при тому чесно, абсолютно чесно — ми готові це організувати… Якщо ви хочете, щоб ми ці 400 кілометрів кордону між Україною і Росією на цьому етапі потрібно закрити, навести порядок — ми це зробимо.

Богдан Амінов.

ЄС, Білорусь, Донбас, Крим, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка