Укр Рус
, керівниця розділу Lifestyle

Рада затвердила судову реформу. Це найдовший законопроект в історії України

Верховна Рада

За закон про внесення змін до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів проголосували 234 народних депутати, передає Інтерфакс-Україна.

Одне з основних нововведень закону – визначення Верховного суду як єдиної касаційної інстанції в Україні та введення нового порядку розгляду ним справ.

Законопроект спрямований на обмеження кола справ, які підпадають під касацію, що звужує конституційні права суб’єктів судових рішень, і це може привести до істотного збільшення кількості випадків оскарження судових рішень національних судів у Європейському суді з прав людини.

Зараз дивляться

Проект закону передбачає прийняття рішень палатою, об’єднаної палатою або Великою палатою Верховного суду. Колегія може передати справу на розгляд палати, до складу якої входить ця колегія, або об’єднаної палати або Великої палати Верховного Суду, якщо не згодна з практикою правозастосування в подібних правовідносинах.

Згідно з новою редакцією Цивільного процесуального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, відповідача, третю особу, свідка, місце проживання, місцезнаходження або роботи якого невідоме, будуть викликати в суд через оголошення на офіційному веб-порталі Судової влади України.

За невиконання процесуальних обов’язків, зловживання процесуальними правами та інші порушення може бути накладено штраф, як примусовий захід.

Читайте: Законопроект про реінтеграцію Донбасу йде у Раду – названо дату

Згідно з новою редакцією Господарського процесуального кодексу, в системі господарського судочинства діятиме Вищий суд із питань інтелектуальної власності.

Документ також передбачає перегляд ставок судового збору.

У пояснювальній записці говориться, що документ передбачає посилити роль судового збору, як основного джерела фінансування судової системи.

Закон також включає норми, якими вводиться “електронний суд”. Він передбачає функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Позовні та інші заяви, скарги та інші процесуальні документи, що подаються до судів, у порядку їх надходження обов’язково повинні бути зареєстровані в цій системі. Цією ж системою визначаться суддя або колегія суддів для розгляду конкретної справи. Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система забезпечує обмін документами в електронній формі між судами та учасниками процесу, а також фіксації судового процесу та участь сторін процесу в судовому засіданні в режимі відеоконференції.


Раніше президент Петро Порошенко підписав указ про створення в Києві Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Верховна Рада, Судова реформа
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка