
Таке рішення ухвалили 5 жовтня депутати Київради, повідомляє її прес-служба.
– Передбачається, що при реалізації товарів і наданні послуг nершочергово використовується державна мова, – йдеться у повідомленні.
Водночас, на прохання споживача, ресторани можуть використовувати будь-яку іншу іноземну мову для повного донесення інформації про товари та послуги.
– При цьому ми залишили пункт, який передбачає, що у всіх закладах громадського харчування обов’язкова наявність меню державною мовою. При обслуговувані відвідувачів персонал зобов’язується пропонувати меню українською, і лише на вимогу відвідувача, надавати меню будь-якою іншою мовою за наявності, – уточнив автор відповідного рішення, депутат Київради Юрій Сиротюк.
Читайте: Наскільки добре ви знаєте українську мову? ТЕСТ
Окрім того, тепер всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь які інші форми аудіo- і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконуються державною мовою і на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою.
До слова, 28 вересня набув чинності закон про освіту. У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції та Болгарії висловили стурбованість через норму, що стосується мови навчання представників національних меншин України.
Фото: УНІАН