Статті
Статті
, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Війни українських антикорупціонерів: хто витримає перевірку на міцність

Війни українських антикорупціонерів: хто витримає перевірку на міцність

Після взаємних звинувачень, які фактично пересварили між собою всі антикорупційні відомства, цього тижня сторони зробили вигляд, ніби нічого не сталося.


А що ж тоді то було? Навіщо детектив НАБУ провідував свекруху Корчак? Чому в Корчак раптом виникли запитання до старої декларації Ситника? І з якою метою Ситник відкрив провадження проти Луценка та ще й за заявою соратника Януковича? Якась просто Санта-Барбара, якою борці із корупцією самі себе дискредитують і чим неодмінно користуються їхні вороги.

Минулого тижня скандал розгорівся з новою силою. Екс-співробітниця НАЗК Соломатіна оприлюднила переписку з куратором Банкової і попросила надати їй охорону, оскільки боїться за своє життя. Натомість, Корчак запідозрила її у викраденні документів і подала позов на неї за начебто наклеп про підробку декларацій. Щоправда суд його повернув.

Виправдовуватися перед журналістами та нардепами довелося й очільнику НАБУ, якого опоненти звинуватили в розголошенні таємниці слідства. У звинуваченнях влади Ситник побачив цілий план із дискредитації всіх антикорупційних органів. Хоча, каже, якщо вже їх так атакують – значить добре працюють.

Зараз дивляться

Дивіться: Справа рюкзаків: НАБУ показало схему розкрадання 14,5 млн грн.

Такі міжусобиці між борцями з корупцією немов бальзам на серце для клієнтів НАБУ. Вперше після скандалу відсторонений голова ДФС Роман Насіров зібрав прес-конференцію і заявив, ніби він – зовсім не власник тієї скандальної ковдри, що зігрівала його у суді. Її, мовляв, підкинули детективи.

Він не один, хто прагне реваншу. Борислав Розенблат подав позов до суду на Ситника й Лещенка. Вони начебто розповсюдили матеріали досудового слідства – про мільйони доларів і підписи Манафорта – в амбарній книзі Партії регіонів. Він керував виборчою кампанією Трампа. На думку нардепа, це завдало непоправної шкоди Україні. Не те, що якісь там дрібні хабарники з Верховної Ради.

Виправити ситуацію, на думку багатьох депутатів, міг би антикорупційний суд. Хоча його створення навіть не всі прокурори підтримують.

Конфлікти між борцями з корупцією, схоже, далекі від фіналу. Тоді як пійманою великою рибою, яка б отримала вирок і сіла за грати – поки ніхто з них не може похизуватися.

Раніше в.о. керівника Фонду держмайна України Віталію Трубарову підготували підозру у справі про незаконну приватизацію.

Антикорупційна установа, НАБУ, НАЗК
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка