Княжі печатки та унікальні споруди: таємниці київських печер на мільйони

Княжі печатки та унікальні споруди: таємниці київських печер на мільйони

Якщо і вдається щось дізнатися про унікальні знахідки, то лише випадково. І завдяки громадськості. Як це трапилося із Поштовою площею у Києві. Тут за документами будували транспортну розв’язку. І ледь не знищили пам’ятку Київської Русі – старовинну вулицю. Зараз будівництво заморозили. Археологам вдалося дослідити старовинну вулицю.

Науковці вважають – ця система збудована не просто так, вона оберігала місто на випадок паводків. Такі споруди були поширені у містах на берегах Балтійського моря, звідти і могли бути запозичені Києвом.


А матеріал, який дає точні дати цієї площадки – це княжі печатки. На кожній печатці є символ християнської доби. Є печатка, де є зображення святого Дємітрія. Тобто, це патрон одного з київських князів. Де предмет був виготовлений? Що у давнину вміли люди? Археологи намагаються зараз відповісти на безліч запитань. Наприклад, ті ж самі князівські печатки можуть розповісти про багато що.

Дивіться: Світами за скарбами – нове тревел-шоу на СТБ

Зараз дивляться

За допомогою знайденого у землі фрагмента деревини археологи можуть не лише визначити його вік з точністю до року, а й тип конструкції, до якої він належав. Наприклад, за даними досліджень, на цьому місці проходив шлях зі старовинного Подолу – до Дніпра. Тут він перетинався з іншою дорогою. Поруч із перехрестям був будинок.

Це доводить, що велася активна міжнародна торгівля. Подальші дослідження зупинилися. Компанія-забудовник проти розкопок. До того ж і місто більше їх не фінансує. Майже 5 років тривають перемовини. Археологи пропонують змінити призначення будівництва, знайти кошти і збудувати тут музей.

Більше того, саме по собі місце – Поштова – сакральне місце, тобто тут хрестили давню Русь-Україну. Тобто, тут можна показати вулицю, імовірно, по якій тягнули ідолів коли хрестили Русь.

Кожного року в Україні зникає тисячу, тисячу п’ятсот об’єктів археології завдяки господарській діяльності. Чому у 21 сторіччі не цінують пам’ять 12-го? Академіку Сагайдаку залишається лише дивуватися. Але його не покидає надія, що вдасться копнути глибше – метрів ще на 5. Там, де знаходяться артефакти дохристиянського періоду. За припущеннями археологів там те, що кардинально може змінити уявлення про  Київську Русь.

До слова, британець знайшов скарб у старому піаніно.

печери
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка