PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Заборона на в’їзд росіянам до України: на скільки ввели і кому дозволять перетнути кордон

Сьогодні стало відомо, що на час запровадження воєнного стану в Україні заборонено перетинати кордон росіянам-чоловікам у віці від 16 до 60 років. Факти ICTV дізналися, кому все ж можна буде перетнути український кордон та що для цього потрібно.

Державний кордон України

Що сталося?

Через введення воєнного стану в Україні президент Петро Порошенко наказав посилити заходи контролю на кордоні з Росією. У зв’язку з цим голова Держприкордонслужби Петро Цигикал заявив, що наразі прикордонники не пускають до України росіян чоловіків віком від 16 до 60 років.

– У пунктах пропуску здійснюються посилені заходи контролю. На сьогодні обмежено в’їзд іноземців, перш за все громадян Російської Федерації. Не пропускаються громадяни Російської Федерації віком від 16 до 60 років, особи чоловічої статі, – заявив Цигикал.

Таке обмеження вводиться на час воєнного стану, тому після його закінчення громадяни РФ зможуть перетинати кордон України у звичайному режимі.

Також у зв’язку із воєнним станом будуть посилені вимоги до реєстрації, особливо громадян Росії. Інші пропозиції на затвердження президенту повинні внести протягом 24 годин.

Які є винятки?

Оскільки зазначені дії передусім направлені на те, аби перешкоджати РФ формувати в Україні загони “приватних” армій, які насправді є представниками збройних сил Росії, у такому рішенні є й кілька винятків.

За словами голови Держприкордонслужби, будуть прописані спеціальні гуманітарні випадки, завдяки яким громадяни РФ зможуть потрапити на територію України навіть під час воєнного стану.

Одним з таких випадків було оголошено смерть родича.

Факти ICTV дізналися в адміністрації Держприкордонслужби, чи зможуть перетнути кордон громадяни РФ, які мають в Україні приватну власність, або планують працювати в країні.

За інформацією відомства, зазначена інформація наразі уточнюється.

Читайте: Україна посилила контроль на кордонах

У випадку, якщо громадянин РФ хоче потрапити на територію Україні і в нього тут є приватна власність, то на кордоні працівникам прикордонної служби потрібно буде, крім паспорту, надати відповідні документи:

  • спеціальні витяги, які видали органи держреєстрації або нотаріус;
  • свідоцтво про право власності на нерухоме майно;
  • витяг про державну реєстрацію права власності).

Проте навіть при наявності документів, що затверджують право власності на квартиру, дім, остаточне рішення щодо пропуску через державний кордон залишатиметься за працівниками Держприкордонслужби.

Те ж саме стосується й приїзду на роботу в Україну. На кордоні доведеться пред’явити ділове запрошення або документ, що підтверджує договір на роботу в Україні.

Проте у Держприкордонслужбі порекомендували утриматися від подібних візитів росіянам чоловікам у віці від 16 до 60 років на час запровадження воєнного стану в Україні.

Також виняток щодо відмови у в’їзді громадянам Росії може стосуватися тих осіб, в яких є дипломатичний статус в Україні, які обслуговують транспорті засоби, в яких є документи на постійне або тимчасове проживання на території країни.

Що на кордоні зараз?

За словами речника Державної прикордонної служби Андрія Демченка, наразі на всіх пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль і особливий режим в’їзду-виїзду діє у відповідності до закону про воєнний стан.

Наразі щодо громадян РФ застосовується посилене інтерв’ювання та виокремлюються групи ризику, які можуть бути причетні до дестабілізації ситуації в України.

Під час цих дій прикордонники перевіряють попередні поїздки російських громадян в Україну, а саме чи не порушували вони закони, чи не відвідували тимчасово окуповані території.

Якщо ж не буде підтверджено мету поїздки, або будуть знайдені певні правові підстави, таким особам відмовлятимуть у в’їзді на територію України.

Тобто, росіяни-чоловіки зможуть потрапити на територію України але тільки у тому випадку, якщо зможуть підтвердити мету своєї поїздки. Остаточне рішення залишатиметься за прикордонниками.

До слова, Державна прикордонна служба прийняла рішення закрити громадянам інших держав в’їзд до Криму.

Фото: Державна прикордонна служба

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка