PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Є реальні інструменти для зниження тарифу Укренерго – радник міністра енергетики

На сьогодні є реальні механізми для зниження тарифу Укренерго. Це в свою чергу дозволить знизити тарифи для кінцевих споживачів. Про це в коментарі заявив радник міністра енергетики України, екс-заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергій Чех.

За словами експерта, зараз є три реальні інструменти для зниження тарифу.

– Першим джерелом (зниження, – Ред.) може бути закупівля втрат. Тому що це складова тарифу Укренерго на передавання, вона розраховувалася із закупівельної ціни втрат у 1,62 гривні. При цьому Укренерго може купувати втрати за ціною 57 копійок на спеціальному аукціоні, де продається електроенергія Енергоатому та Укргідроенерго.

Це призведе до зниження на 3,5-3,7 копійки. А другим джерелом може бути коригування балансу. У баланс закладені завищені обсяги вироблення електроенергії зеленими. Отже, для цього, якщо слідувати за тарифом, потрібні більші обсяги коштів на виплати фіксованих тарифів для зелених. Техніка та процедура перегляду балансу існує.

Це (зниження частки ВДЕ в енергобалансі, – Ред.) дасть можливість змінити тариф Укренерго. Також існує питання операційної діяльності. Її теж можна і потрібно оптимізувати. Це стосується також погашення кредитів. Джерелом погашення кредитів повинен бути тариф. Але ці зобов’язання теж можна реструктуризувати, – заявив Чех.

7 червня НКРЕКП затвердила тарифи Укренерго на друге півріччя 2019 року, які враховують старт нового ринку електроенергії та забезпечують покриття додаткових витрат. На відміну від тарифу компанії, що діяв раніше, Укренерго в новому ринку отримав два тарифи: на передавання електроенергії – 34,74 коп/кВтг і на диспетчерське управління – 0,89 коп/ кВтг.

Читайте: Ринок електричної енергії успішно запустився – віце-прем’єр Кістіон

Раніше прес-служба Укренерго повідомляла, що 1 липня Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію постанов НКРЕКП № 954 і № 955 від 7 червня 2019 року, якими були встановлені тарифи для НЕК Укренерго на передавання електроенергії та послуги диспетчерського управління на друге півріччя.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Укренерго та ДП Гарантований покупець подали апеляції на судове рішення про призупинення тарифів Укренерго на друге півріччя 2019 року.

Нагадаємо, за даними американського ділового журналу Forbes, запуск ринку електроенергії в Україні дозволить залучити інвестиції в сектор та збільшити експорт енергоносіїв в ЄС.

Джерело: Українські новини

Фото: Dreamstime

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка