PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Екзит-пол на парламентських виборах: як проводять і чи можна довіряти

Екзит-пол – це соціологічне опитування виборців, яке проводять у день голосування на виході з виборчих дільниць. Воно має на меті спрогнозувати результати парламентських виборів до офіційного оголошення.

Екзит-пол на парламентських виборах також має контролювати їхню прозорість і чесність, якщо вважати, що респонденти надають правдиві дані про голосування.

Результати опитування публікують вже у день голосування після закриття виборчих дільниць. Вони будуть доступні на сайті Факти ICTV 21 липня о 20.00.

Читайте: Результати екзит-полу 2019 (вибори до Верховної Ради)

Проте у національного екзит-полу на виборах до Верховної Ради є невелика погрішність, яка в основному виникає через те, що опитування не проводять серед громадян на спецдільницях, серед яких військові частини, лікарні, дільниці для голосування за кордоном тощо.

Читайте також: Екзит-пол на виборах до Верховної Ради 2019 – коли будуть результати

Зазвичай похибка опитування становить до 2,5%, проте точно оголошується вже після публікації даних екзит-полу.

Національний екзит-пол, який проводять на парламентських виборах, не залежить від жодної політичної сили або кандидата у народні депутати і фінансується міжнародними організаціями, а тому його результати є найбільш об’єктивними серед усіх опитувань, які проводитимуть у цей день.

Інтерв’юери обиратимуть кожну 12-ту людину на виборчій дільниці для анонімного опитування, під час якого респонденти самостійно заповнюватимуть анкету.

У ній міститимуться питання про вік, стать та освіту людини, а також про її вибір і час, який їй знадобився, аби його зробити.

До слова, Факти ICTV зібрали все, що потрібно знати про голосування на парламентських виборах.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка