PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Рішення українських вчених з MHP accelerator 2.0 дозволить підвищити врожайність на 30%

Київські вчені – батько та син Володимир і Сергій Клюси розробили технологію виробництва органічних фосфорних добрив з біомаси.

Суть виробничої технології геніально проста: щоб отримати всі поживні речовини для рослин з органічної біомаси, її піддають піролізу.

– Насамперед це безпечний для навколишнього середовища спосіб переробки відходів, завдяки якому ми отримуємо органічне добриво. Ми повертаємо за суттю все, що беремо від природи, – пояснив суть процесу Сергій Клюс, чия ідея пройшла прокачування до готової промислової технології в MHP accelerator 2.0.

При цьому сам матеріал, з якого виробляють добрива – це практично нічого не варті відходи виробництва птахофабрик: кістки, пташиний послід, сухий залишок, який утворюється під час роботи біогазових станцій.

Вчені вивчили відомі методики та розробили найменш витратний спосіб переробки. Рішення українського стартапу дозволяє вирішити питання утилізації відходів птахівництва – це дорогий і складний процес.

Замість додаткових витрат на утилізацію технологія випускників MHP accelerator 2.0 створює для птахофабрик новий напрямок бізнесу – виробництво органічних фосфорних добрив з біомаси.

Цього року їх уже тестували на різних площах – очікується урожай мінімум на третину більше, ніж зазвичай. Над своїм проектом вчені працювали п’ять років. Вони подали заявку на програму розвитку стартапів MHP accelerator 2.0. – спільний проект RadarTech, Agrohub і МХП.

Читайте: Генії до 30: українці потрапили в рейтинг стартапів Forbes

У результаті найбільший український виробник і експортер птиці МХП отримає готову екотехнологію для переробки відходів. За словами Сергія Клюса, участь в акселерації стартапів – дуже корисний досвід, адже в рамках проекту рішення пілотувалося на базі однієї з птахофабрик МХП Оріль-Лідер.

Завдяки проекту MHP accelerator 2.0 вчені навчилися робити зі своїх знань бізнес. Тепер Клюси планують впровадити свою технологію на всіх українських птахофабриках.

До слова, українці Микола Кравчук та Денис Ліщенко створили бота AirTrack для моніторингу цін на авіаквитки. Ботом можна користуватися в месенджері Telegram.

Джерело: 24 канал

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка