PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Радіодиктант-2019: повний текст диктанту єдності

Опубліковано текст ХІХ радіодиктанту національної єдності, за яким ви можете себе перевірити.

Радіодиктант 2019

8 листопада на Українському радіо відбувся ХІХ радіодиктант національної єдності 2019, який щорічно проводять до Дня української писемності та мови.

Завдяки опублікованому нижче тексту ви можете перевірити, як добре вам вдалося написати всеукраїнський диктант у 2019 році.

Від бересту – до “цифри”

Сивочолий чернець Нестор, схилившись над столом, пише історію свого народу. Цей епізод, увічнений у мармурі, – красномовне свідчення того, що люди здавна прагнули зберегти інформацію для своїх нащадків.

Колись історію свого життя наші пращури писали на камені, глині, бересті, потім – на папері, а ще пізніше світ завоювали машинні носії інформації: циліндри Едісона, грамофонні платівки, магнітні стрічки й диски. До речі, прообраз сучасного диска понад пів століття тому розробив В’ячеслав Петров – аспірант Київського інституту кібернетики.

Нині ж – ера цифрових технологій, що допомагають миттєво надсилати листи за тисячі кілометрів, а через вебкамеру бачитися й спілкуватися з рідними наживо. Власне, цей винахід дає змогу Українському радіо передавати сигнал в різні куточки планети, гуртуючи нас навколо диктанту в День української писемности та мови.

Хоч оцифровування й полегшує нам спілкування, проте живе слово має свою чарівну силу. Справді, дохристиянські пісні “На Івана, на Купала”, “Ой весно, весно, днем красна” й тисячі інших дійшли до нас не в глині, бересті чи “цифрі”, а через живе слово, що передавали наші предки з уст в уста, єднаючи нас в українську родину.

Читайте: Моніторинг стандартів державної мови – уряд створив Нацкомісію

Автором став педагог та автор підручників з української мови Олександр Авраменко, який пише текст для щорічного радіодиктанту 13 років.

До слова, закон про державну мову, який зобов’язує працівників органів державної влади розмовляти українською мовою, набув чинності 16 липня.

Джерело: Українське радіо

Фото: Dreamstime

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка