PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Які продукти здорожчають у 2020 році – прогноз

Глава Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко розповів, що найближчим часом рівень цін на продукти в Україні сильно залежатиме від попиту і пропозиції.

Як приклад він навів ситуацію з гречкою, яка у 2016 році коштувала близько 40 грн/кг, однак потім впала в ціні, оскільки спостерігався надлишок пропозиції.

Експерт вважає, що у 2020 році ціна на пшоно знизиться до 20-22 грн, адже було зібрано дуже багато проса.

На крупи і бакалію ціни ростимуть відповідно до рівня інфляції – на 5-6% за рік. Хліб у 2020 році може подорожчати на 6-7%.

Читайте: Ціни на перевезення будуть адекватними – в Україні створять Нацкомісію з транспорту

М’ясо цього року не повинно подорожчати, адже ціни на нього практично зрівнялися з вартістю в Європі. Звичайно, подорожчання можливе, проте має спостерігатися на рівні 2-3%, оскільки на ринку навіть сьогодні є затоварення.

Економіст Олег Пендзин вважає, що подорожчання хліба буде більш значним. Він дорожчатиме приблизно на 1% щомісяця, особливо це торкнеться преміальних сортів. Така ситуація може бути пов’язана з тим, що зростають ціни на борошно.

Особливо цікава ситуація спостерігається з картоплею. Раніше експерти прогнозували, що її вартість у 2020 році може зрости до 20-25 грн/кг.

Однак через великі запаси на складах, ціна картоплі навесні може впасти до 7-8 грн/кг.

Точно варто очікувати подорожчання молочних продуктів на 5-7% протягом року. Така ситуація пов’язана з високою вартістю сировини і скороченням поголів’я великої рогатої худоби.

Вартість фруктів може піти вниз, адже у 2019 році спостерігався неврожай, через що ціни підняли майже вдвічі. Якщо ж у 2020 році урожай буде кращим, то і ціни знизяться.

Значного подорожчання на продукти харчування у 2020 році не варто чекати, адже його стримуватиме зростання імпорту. Він, в свою чергу, залежатиме від курсу долара.

Чим нижче він буде щодо гривні, тим більше їжі завозитимуть в Україну за меншою ціною.

Однак потрібно пам’ятати, що на ціноутворення на продукти впливає багато факторів, які змінюються протягом року, тому довгострокові прогнози можуть не справдитися.

Факти ICTV також писали про те, яка економічна ситуація очікується в Україні у 2020 році.

Фото: Dreamstime

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка