
Поки ми залишаємось вдома в квартирі, грабіжники можуть обчистити вашу дачу або інші помешканя.
Мешканці одного з районів Харкова налякані, кажуть, під’їздами ходять крадії. Смикають за дверні ручки і перевіряють, чи є хтось вдома. Схожа історія і у Запоріжжі.
Відеокамери однієї з багатоповерхівок зафіксували, як двоє чоловік у масках та рукавичках перевіряли наявність сигналізації в під’їзді та намагались вирахувати, хто з мешканців поїхав відбувати карантин за містом.
У Британії, Італії та США кількість злочинів зростала з посиленням карантину. Цілком можливо, що таке чекає й на Україну. За прогнозами медиків, вже через тиждень в країні буде пік захворюваності на коронавірус.
Читайте: У розпал карантину: в Миколаєві мародери пограбували шоу-рум
Ймовірно і злочинність зросте, припускають експерти. На руку злодіям гратимуть обставини – відсутність господарів на дачі чи вдома, безлюдні вулиці, а також відчинені в період карантину ломбарди.
Що робити, якщо оселя залишилась без нагляду?
Насамперед, налагодіть контакти з сусідами, які перебувають на місці. Якщо їм можна довіряти, попросіть їх приглянути за вашим будинком, а також за потреби викликати поліцію. Якщо маєте таку можливість, то вивезіть звідти усі цінні речі.
Також варто поставити технічні засоби захисту – сигналізацію. Найбільш надійний варіант – поставити дачу чи квартиру під охорону спеціалізованої компанії.
За словами експертів, у період карантину такі фірми пропонують непогані знижки на свої послуги. Якщо це дачний масив, то можете об’єднати зусилля разом з сусідами і скинутись на послуги охоронної фірми. Вийде значно дешевше.
Раніше Факти ICTV розповідали про те, як під час карантину захиститися від онлайн-шахрайства.