Укр Рус

Орієнтація на медицину та доставку. Як підприємці пристосовуються до карантину

Орієнтація на медицину та доставку. Як підприємці пристосовуються до карантину

Український бізнес опинився на роздоріжжі. Карантин виявився значно довшим, аніж того очікували. Та і його наслідки – більш серйознішими.

Власники компаній опинилися перед вибором – скорочувати робітників, відправляти в неоплачувані відпустки або ж закриватися взагалі. Бізнес почав шукати шляхи спасіння. Багато хто переорієнтувався на випуск медичних товарів.

Читайте: У МОЗ пояснили відсутність звітів щодо коронавірусу з 7 областей на Великдень

Зараз дивляться

Одними з таких стали підприємці з Шепетівки. Вони почали випускати дезінфікуючі рамки для лікарень. Через них проходить персонал, коли йде з інфекційного відділення. На захисний одяг потрапляє антисептик. Одну таку рамку подарували місцевій лікарні, де лікують хворих на коронавірус.

Бізнесмени почали застосовувати й новітні технології. Олександр Буткалюк друкує на 3D-принтері перехідники для апаратів штучної вентиляції легень. Спочатку він скористався іноземними розробками, але згодом їх вдосконалив.

Вчасно зорієнтувався й київський модельєр Богдан Касс. Раніше він розробляв сукні та костюми, тепер же взявся шити дизайнерські маски.

До допомоги долучилася навіть церква. Поки одні священики закликають ігнорувати карантин, інші – готують антисептики.

Часто волонтерами виступають й бізнесмени. У Вінниці, наприклад, безкоштовно шиють комбінезони для захисту медиків.

А от Ольга Субботіна, засновниця першої в Україні служби жіночого таксі, вже третій тиждень безкоштовно возить до лікарень тих, кому потрібна допомога не пов’язана з коронавірусом. Оскільки через неможливість користуватися громадським транспортом таким хворим дістатися на процедури майже нереально.

Найбільше карантин вдарив по сфері послуг. У піцеріях навіть звичайна доставка перетворилася на цілу спецоперацію.

Більшість платежів тепер тільки онлайн. Готівкою зараз майже ніхто не розраховується. Багато рестораторів очікують, що нинішній досвід може перейти у звичку надовго.

Ще одна карантинна прикмета, яка може стати постійною – це робота віддалено. Через це звільнилася велика кількість офісних площ. І вже є прогнози, що туди попередні орендарі не повернуться.

Експерти переконані, що нинішні мінуси після карантину можуть перерости в плюси. Коли закінчиться карантин і наскільки сильною може бути економічна криза – поки ніхто не прогнозує, але бізнес вже вчиться жити по-новому.

Нагадаємо, Віталій Кличко розповів, яку доплату за березень отримали медики, які працюють з хворими на Covid-19.

бізнес в Україні, Карантин, Коронавірус Covid-19, Криза, Факти тижня
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка