Український хокей сьогодні: коли кількість має перерости в перемоги

Спорт справжніх чоловіків, зимова гра №1 – усе це про хокей. І все це про хокей в Україні. Ми зібрали тільки чіткі факти і цифри, які доводять: хокей в нашій країні не просто існує. Є всі передумови для зміцнення його позицій і розвитку.
Передусім завдяки інтересу дітей та молоді до гри, який зростає з року в рік. Збільшується кількість арен, покращується інфраструктура. Залишилося лише кількість підкріпити якістю результатів.
Будь-який вид спорту в будь-якій країні живе, доки викликає інтерес у вболівальників, поки є ті, хто готовий присвятити йому своє життя.
Статистика запитів в інтернеті, кількість переглядів трансляцій показують: хокей в Україні залишається популярним. У рейтингу симпатій українців він посідає шосте місце серед усіх видів спорту. А серед ігрових – узагалі міцно посідає третю позицію, прогнозовано поступаючись лише футболу і трохи відстаючи від баскетболу.
Це, до речі, відповідає і тенденції вболівальних уподобань у світі. Хокей з року в рік не втрачає увагу і постійно потрапляє у топ-10 світового рейтингу – єдиний зі всіх зимових видів спорту. Наприклад, за дослідженнями 2013 і 2015 років, хокей утримував сьому позицію, випереджаючи гольф, регбі, волейбол.
Утім свою любов до хокею українці висловлюють не лише переглядом ігор та читанням новин. Зараз в Україні діють 146 чоловічих хокейних клубів та п’ять жіночих, з яких 11 професійних (вісім чоловічих і три – жіночих) та 138 аматорських.
Це важливий показник – адже кількість аматорських команд якнайкраще показує ставлення до того чи іншого спорту. Ним готові займатися не для заробітків чи слави, а для власного задоволення, тому що це – частина життя. І основне – що ключку та шайбу обирає молоде покоління.
Кількість юних хокеїстів в українських ДЮСШ в останні сім років постійно зростає. Так, ще у 2013 році їх було 2 757, а у 2019 – вже 3 438 хлопців. Також в Україні офіційно 1 749 дорослих хокеїстів, 153 хокеїстки. Професійно у хокей грають 214 спортсменів.
Звісно, за рівнем масовості хокею Україна не може змагатися з Канадою, Швецією чи Фінляндією, де хокей виведено на рівень справи національного значення, але у порівнянні із багатьма іншими спортивними країнами такі показники дуже достойні.
Наприклад, в Україні хокей поширеніший, ніж у сусідній Польщі, хоча там в останні роки роблять ставку саме на зимовий спорт.
Серед 38 млн поляків у хокей грають загалом 3 450 чоловіків. В Україні ж – понад 5 тисяч. Щоправда, у Польщі діють 52 професійних клуби – 40 чоловічих і 12 жіночих.
Читайте: Фанати назвали 50 найкращих спортсменів світу всіх часів
Так само за кількістю хокеїстів відносно чисельності населення ми випереджаємо Італію, Велику Британію, Румунію. Щоправда, попереду Словенія та Угорщина, де хокей поступово виводиться в пріоритет.
Та варто зробити важливу ремарку. Хокей – не лише один із найскладніших видів спорту (в рейтингу від американського спортивного телеканалу ESPN він посідає друге місце після боксу), а й один із найдорожчих.
Зібрати все необхідне для тренувань маленького хокеїста вартуватиме батькам чимало. Тільки дитяча форма коштує 3-4 тис. грн. Повне ж екіпірування може вартувати і близько 10 тис.
Зважаючи, що середня зарплата в Україні становить $430,5. Натомість у Польщі – $1 368, в Італії – $1 400, у Словенії – $2 130, у Великій Британії – $2 900. Зрештою, навіть румуни в середньому заробляють удвічі більше, ніж українці.
Однією з найдорожчих у світі є також хокейна інфраструктура. І, на щастя, в Україні ситуація останніми роками суттєво покращилася. Уже зараз у нас працюють 43 хокейні арени, 28 з яких відповідають правилам Міжнародної федерації хокею – IIHF.
Для порівняння, у Польщі – 35 хокейних арен, в Австрії – 42, в Італії – 58, у Великій Британії – 68, Південній Кореї – 37, Японії – 61. Втім, у багатьох із цих країн і мешканців більше, ніж в Україні.
Так, у нашій країні у середньому одна льодова арена припадає на 975 тис. осіб, у Великій Британії – на 970 тис., в Італії – на 1 млн, а в Південній Кореї, де після домашньої зимової Олімпіади хокей набирає популярності, – на 1,4 млн осіб. А із фінансовою спроможністю в Україні така ж ситуація, що й із зарплатами.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Cooper&Hunter став офіційним партнером хокейної команди Сокіл Київ.