Укр Рус
, редакторка стрічки

Спостерігачі в окопах та 5 млрд від партнерів: Зеленський про можливість виборів під час війни

1. Скільки президентів було в Україні
Фото: УНІАН

На проведення виборів під час війни Україні потрібно кошти, які ніхто не забиратиме з потреб армії, а у кредит їх також не робитимуть.

Про це в інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук заявив український президент Володимир Зеленський.

– Проводити вибори, згідно з законодавством, заборонено. А Ліндсі (американський сенатор Грем, який упевнений, що в Україні мають відбутися вибори, – Ред.), ми з ним зустрічалися і говорили. Розколоти підтримку США може кілька елементів. Один з них – це вибори. Були голоси в Республіканській партії, а потім американська преса це підтримала, що США навіть у час війни проводили вибори. Логіка є в тому, що якщо захищаєш демократію, то під час війни ти маєш про цей захист думати, а вибори – один з елементів захисту. Але згідно з законодавством (люди ж не просто так це зробили), заборонено вибори. Провести їх складно, – відповів Зеленський на запитання, як він ставиться до виборів в Україні під час повномасштабної війни.

Зараз дивляться

Він сказав, що українські парламентарі могли б внести зміни в законодавство та у виборчий кодекс, аби зробити вибори можливими, якщо США та європейські партнери виконають декілька умов.

– Моя відповідь дуже проста. І Ліндсі був нею дуже задоволений. Якщо наш парламентарій готовий, то чому ні? Тому що тоді нам потрібні зміни до законодавства, до виборчого кодексу. Зробити це швидко. Раз. Якщо, як я сказав йому, ви готові мені дати 5 млрд, бо я не людина, яка займається бруківкою і не зможу просто забрати з бюджету 5 млрд. Мені здається, саме така сума потрібна для виборів у звичайний час, а у воєнний – я не знаю, яка це сума. Проводити в кредит вибори я не буду, забирати гроші від зброї і давати їх на вибори також не буду, – розповів Зеленський.

Він наголосив, що, окрім фінансової підтримки, США та Європа мають забезпечити прозорість виборів, а саме направити в Україну своїх спостерігачів, зокрема на лінію фронту.

– Але якщо ви (США і ЄС, – Ред.) мені надасте цю фінансову підтримку, якщо парламентарії зрозуміють, що нам це потрібно зробити, то давайте тоді міняти законодавство швидко. Але найголовніше – давайте ризикувати тоді разом. Спостерігачі повинні бути в окопах. Я йому сказав, на передову ми маємо відправити спостерігачів, щоб наші вибори були легітимними для всього світу. Це абсолютно справедливо, – сказав він.

Читайте також
Як голосуватимуть військові, які зараз під Бахмутом? Данілов про вибори під час війни
Олексій Данілов

Президент також зазначив, що він не хоче фантазувати про життя без виборів протягом 3, 5 чи 7 років.

– Я не хочу, щоб до влади було ставлення, що вона тримається. Я ні за що не тримаюся. Я б хотів провести вибори. Чесно, мені б хотілося це зробити протягом року, – підсумував глава держави.

До речі, днями сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив, що в Україні мають пройти вибори, попри введений воєнний стан через повномасштабну війну.

Нагадаємо, що найближчі вибори в Україні є парламентськими. Їх проведення заплановано на 29 жовтня 2023 року, але в умовах війни така можливість заборонена законом.

Також уже 2024 року в Україні мають відбутися президентські вибори. Вони заплановані на кінець березня.

Війна в Україні, вибори в Україні, Володимир Зеленський
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка