Укр Рус
, редактор стрічки

Перші удари ATACMS знищили 5% вертольотів РФ, залучених до війни – Мусієнко

ATACMS
Фото: Getty Images

Під час першого застосування далекобійних ракет ATACMS проти російських сил на окупованих територіях Луганська та Бердянська Запорізької області, було знищено близько 5% усіх ударних бойових вертольотів, які використовує Росія проти війни з Україною.

Про це в ефірі національного телемарафону Єдині новини заявив військовий експерт Олександр Мусієнко.

– Ми побачили ефективне застосування, що також побачили наші партнери. Бо упродовж цих двох атак по аеродромах в Луганську та Бердянську були знищені 5% всіх (російських, – Ред.) гелікоптерів, які залучені до війни проти України. Взагалі. Вся маса, яка перебуває на території Росії, які перебувають на окупованих територіях. Там є різні (вертольоти, – Ред.): штурмові, транспортні, бойові. А це ударні. Знищені, переважно, ударні – Ка-52 та Мі-24, – пояснив він.

Саме ці вертольоти, запевняє експерт, використовує Росія у війні з Україною.

Зараз дивляться
Читайте також
Як виглядає аеродром Бердянська після ракетних ударів ЗСУ – супутникові фото
Як виглядає аеродром Бердянська після ракетних ударів ЗСУ – супутникові фото

Якщо казати про Бердянськ, то на цьому аеродромі, зауважує Мусієнко, постійно були російські гелікоптери та боєкомплекти, які РФ використовувала для того, щоб зупинити контрнаступальні дії України.

– Відповідно, десь 50% найбільш потужних Алігаторів (вертольоти Ка-52, – Ред.) були знищені. Тому це дуже хороший результат і внаслідок лише однієї атаки, – сказав він.

Разом з тим Мусієнко поставив під сумнів інформацію New York Times, що Україні були поставлені лише 20 ракет ATACMS.

– Джерела (видання NYT, – Ред.) могли сказати, але не значить, що лише 20 (ракет, – Ред.) передали. Я думаю, що є більше, і є підстави так вважати, і буде більше. Нам треба вийти на кількість, – пояснив експерт.

Окрім аеродромів, як вказує військовий експерт, ефективність ракет ATACMS може себе продемонструвати на відкритій площі, де наступатиме ворог.

Читайте також
Немає чим збивати: як ATACMS змінять ситуацію на фронті та допоможуть Україні у наступі
ATACMS

ATACMS, Війна в Україні, Олександр Мусієнко
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка