
Відсутність допомоги для української держави та військових з боку Сполучених Штатів може призвести до того, що Україна може програти війну. Тому американським конгресменам конче потрібно затвердити допомогу для України.
Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, який перед цим прибув з офіційним візитом до Вашингтона.
Керівник ОПУ виступав на заході в Інституті миру в Вашингтоні 5 грудня та закликав Конгрес США якомога швидше схвалити додаткове фінансування для України.
– Якщо допомога, яка зараз обговорюється в Конгресі, буде відкладена – я не кажу не прийнята – це створить великий ризик того, що ми будемо в тому самому становищі, в якому ми зараз. І, звісно, це з великою ймовірністю зробить неможливим продовження звільнення територій і створить великий ризик програти війну, – заявив Андрій Єрмак.
Український високопосадовець вказав, що крім військової, Україна потребує допомоги для бюджету, без якої українцям буде важче виживати в умовах війни.
– Якщо ми говоримо про пряму бюджетну підтримку, важливо розуміти – під час цієї жахливої війни, звичайно за вашої підтримки та підтримки партнерів – ми живі, наша країна жива, наші люди повертаються назад до України, – наголосив Єрмак.
Андрій Єрмак наголосив, що якнайшвидше голосування за додаткове фінансування для України критично важливе.
– Це критично важливо, щоб за цю підтримку проголосували в Конгресі і проголосували настільки швидко, наскільки це можливо, – сказав він.
Керівник Офісу президента каже, що допомога США потрібна, щоб продовжувати боротьбу України та звільняти українські території.
– Україна зараз працює із партнерами, щоб завершити план на наступний рік. Ми хочемо виграти якомога швидше, тому що минуло вже два роки і два роки – це великий термін, – відзначив Єрмак.
Керівник Офісу президента України також відзначив важливість практичної реалізації Формули миру, ініційованої Україною. За його словами, міцний і довготривалий мир можливий завдяки колективній волі й зусиллям.
Скасований виступ Зеленського та дебати щодо допомоги Україні у США
Примітно, що паралельно із прибуттям Єрмака до Вашингтона, 5 грудня перед Сенатом Конгресу США мав виступити президент України Володимир Зеленський. Утім, його виступ був скасований в останні хвилини.
Нагадаємо, саме цього тижня Конгрес США планував почати розгляд нового пакету допомоги для України, про що раніше казали лідери демократів Чак Шумер та республіканців Мітч Макконнелл у Сенаті.
І хоч Макконнелл наголошує, що пакет і допомога Україні є нагальними, з його боку прозвучала критика в бік демократів, оскільки вони начебто не приділяють достатньо уваги захисту кордону США із Мексикою. Деякі республіканці наполягають на тому, щоб заходи зі зміцнення кордону США були затверджені в пакеті з додатковою допомогою Україні.
Ба більше, спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що виступає проти підтримки України, оскільки з боку демократів немає згоди щодо законопроєкту про південний кордон США.