
Мобільні вогневі групи, які є частиною протиповітряної оборони України, мають достатньо ракет до переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК), щоб відбити ще кілька потужних атак Росії.
Про це в коментарі AFP заявив командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.
– Поточна ситуація з переносними зенітно-ракетними комплексами для мобільних груп протиповітряної оборони така, що боєприпасів достатньо, щоби витримати наступні кілька потужних атак, – сказав Наєв.
Проте українським військам, як і завжди, необхідне поповнення цих запасів із боку країн Заходу.
– Але в середньостроковій і довгостроковій перспективі нам потрібна допомога західних країн для поповнення запасу ракет, – пояснює військовий.
Сергій Наєв зазначає, що Україна, вочевидь, хотіла б мати більше установок ЗРК Patriot і ракет до цих систем ППО.
“Пріоритетом є більше боєприпасів”, сказав він, оскільки росіяни “дуже хочуть виснажити нашу систему протиповітряної оборони”.
Генерал-лейтенант зауважує, що українська ППО має “ефективність близько 90%“.
– Жодна інша система протиповітряної оборони у світі не здатна показати такі результати, особливо в боротьбі з Росією, – додав він.
Згодом спікер Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат вніс пояснення до слів колеги про наявність боєприпасів. Слова Наєва витлумачили в соцмережах саме як брак і дефіцит протиповітряної оборони.
— Завжди так було, і торік, і влітку, і зараз! Партнери надають ракети за потребою, я тут б навіть сказав, за нагальною потребою! Звісно, зенітні ракети для нас це дефіцитний товар, як радянські – до С-300 та Бук-М1, так і західні. Ми їх не виробляємо і постійно отримуємо від партнерів з різних країн, — написав Ігнат у Facebook.
Таким чином, за словами військового, немає нічого екстраординарного в тому, що Україна має запас снарядів у порядку суворої потреби. І якщо хтось вважає, що Україні варто розгорнути склади для зберігання західних зенітних ракет, то слід розуміти: для противника вони стануть першочерговою метою ураження.
— Вони теж витрачають дорожезні ракети, які просто з конвеєра направляють на носії, — резюмував Ігнат.
Раніше речник командування Повітряних сил ЗСУ зазначав, що у тому, як Росія завдає масованих ракетних та дронових атак по Україні, немає якоїсь закономірності, тому не варто пов’язувати атаки РФ із якимись конкретними датами.