, редактор стрічки

Засідання Рамштайн-18: Умєров назвав критично важливі складові для успіху України

Рустем Умєров
Фото: Міноборони

Для прориву Україні потрібні інновації та значний технологічний прогрес у співпраці з країнами-партнерами.

Про це заявив український міністр оборони Рустем Умєров під час засідання 18-го за ліком Рамштайну, яке відбулось в онлайн-форматі 23 січня, повідомили у Міністерстві оборони України.

У вступному слові Рустем Умєров подякував усім країнам, які підтримують українські Сили оборони, зокрема, у розвитку коаліцій спроможностей.

Зараз дивляться

Він повідомив, що зараз критично необхідно нарощувати довгострокові пакети військової допомоги України.

Своєю чергою у Міністерстві оборони готові співінвестувати в технології та спільне виробництво, ділитися нашим бойовим досвідом, сприяти укладенню довгострокових контрактів із зацікавленими компаніями.

– Достатні обсяги техніки та боєприпасів, технічного обслуговування та запасних частин є критично важливою складовою успіху. Але для прориву потрібні інновації та значний технологічний прогрес. Саме тому у 2024 році оборонні технології матимуть центральну роль у порядку денному Міністерства оборони, – заявив Умєров.

Під час засідання Рамштайну міністр Умєров також заявив, що керівництво держави поставило чіткі військові завдання та цілі на 2024 рік, а Міноборони спільно з Генштабом ЗСУ напрацювали пріоритети та інші деталі на цей рік.

За його словами, у сфері оборонної промисловості та локалізації виробництва Україна поглиблює міжнародне партнерство, щоб забезпечити прихід в Україну виробничих потужностей та технологій, “аби якнайшвидше розвивати нашу оборонну промисловість, враховуючи наш досвід, отриманий на полі бою”.

Окремо міністр наголосив на питанні оборонних інновацій та технологій. Умєров наголосив, що ворог також розуміє значення технологій і покращує їх.

– Наслідуючи український приклад використання дронів, Росія інвестувала у виробництво FPV-безпілотників. А нещодавно російський потенціал FPV-дронів дещо перевищив потужності України у цій сфері, – зазначив міністр.

Глава Міноборони підкреслив, що використання FPV-дронів є важливим, оскільки це “допомагає компенсувати дефіцит артилерійських боєприпасів”.

– Ми також можемо зберегти цінні артилерійські запаси, досягнувши вищої точності ударів за допомогою програмного забезпечення на основі ШІ. І ми можемо краще захищати наші сили від російських безпілотників за допомогою більшої кількості систем радіоелектронної боротьби, – пояснив він.

Рустем Умєров, звертаючись до партнерів України, наголосив, що їх підтримка є чітким сигналом для Росії, що продовжувати російську агресію немає сенсу.

– Після чергового року війни Росії проти України, проти демократичного та правового порядку, Росія не досягла жодного з бажаних результатів. Навряд чи можна вважати досягненням те, що величезна військова промисловість Росії, вся армія агресора цілий рік захоплювала руїни двох міст — Бахмута та Мар’їнки, – сказав він.

Водночас міністр визнав, що ворог не припиняє наступальних дій по всій лінії фронту і по всій Україні.

– Росія відправила на смерть тисячі солдатів. Вони жертвують в середньому 400 солдатами в обмін на один квадратний кілометр землі. З моменту нашої останньої зустрічі Росія втратила понад 54 тисячі солдатів. Проте ворог має необмежений мобілізаційний ресурс, – каже він.

За словами Умєрова, противник використав вшестеро більше артилерійських снарядів, ніж українські сили.

Попри ресурси РФ та перевагу у виробництві зброї, Росія не наблизилася до своїх стратегічних цілей, зазначив міністр Умєров, а вся “російська військова машина працює на повну силу”, щоб атакувати маленькі українські села.

При цьому, зазначає він, навіть за шестиразової артилерійської переваги ворог не зміг досягти хоча б якогось суттєвого результату.

– Уявіть, як би змінилася ситуація на полі бою, якби пропорції були 1 до 1, – сказав міністр.

Тому для України вкрай важлива ваша постійна підтримка та збільшення пакетів військової допомоги.

Рустем Умєров наголосив, що Україна може перехитрити ворога, застосувавши асиметричний підхід. Зокрема, за рахунок інтеграції технологій, навчання, точного прийняття рішень і координації, а також за рахунок підвищення ефективності підбору персоналу, управління ланцюгом постачання і цифрових рішень.

Зазначається, що онлайн-засідання 18-ї зустрічі Контактної групи з оборони України у форматі Рамштайн з боку української делегації представляли:

  • міністр оборони України Рустем Умєров;
  • перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк;
  • головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний;
  • начальник Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Шаптала;
  • начальник Головного управління розвідки генерал-лейтенант Кирило Буданов;
  • заступник керівника Офісу президента Роман Машовець;
  • заступник начальника ГУР генерал-майор Вадим Скібіцький.

Нагадаємо, перед цим зі вступним словом під час відкриття Рамштайну виступив глава Міністерства оборони США Ллойд Остін, який закликав країни-партнери підтримувати Україну наземними системами протиповітряної оборони.

Джерело: Міноборони

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка