, редакторка стрічки
, Військово-політичний оглядач

Що таке корвет: які особливості, недоліки та переваги військового корабля

Що таке корвет: особливості та чим відрізняється від звичайного військового корабля
Фото: Depositphotos

5 березня 2024 року спецпідрозділ ГУР МО України уразив патрульний корабель чорноморського флоту РФ Сергій Котов. Це був російський корабель, корвет проєкту 22160.

Що таке корвет, які особливості цього військового корабля та для чого його використовують — читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Що таке корвет та які особливості військового корабля

Корвет — тип багатоцільових військових кораблів ближньої морської зони.

Зараз дивляться

Патрульний корабель Сергій Котов був третім серійним (четвертий за рахунком у цій серії) патрульним кораблем (корветом) проєкту 22160.

Корабель Сергій Котов

До корветів також належить патрульний корабель Василь Биков.

Патрульні кораблі проєкту 22160 типу Василь Биков — це серія патрульних кораблів (корветів) РФ 3-го рангу з керованим ракетним озброєнням ближньої та дальньої морської зони.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розказав Фактам ICTV, що таке корвет та в чому особливість цих кораблів.

Експерт зазначив, що в Радянському Союзі для бойових кораблів не було такої класифікації, як корвет. Це був сторожовий корабель. Саме тому військові кораблі проєкту 22160 називалися не корвети, а сторожові кораблі.

Сторожові кораблі призначені для несення дозорної служби, тобто патрулювання.

Вони, за наявності відповідного озброєння, могли виконувати функції  боротьби з підводними човнами. За наявності протиповітряних засобів можуть використовуватися для боротьби з повітряними об’єктами та для протиповітряної оборони. А за наявності відповідних засобів ураження їх можна застосовувати навіть проти протикорабельної оборони.

Олександр Коваленко зазначив, що якщо говорити про кораблі саме проєкту 22160 типу Василь Биков, до якого належав Сергій Котов, то ці кораблі можна було застосовувати для завдання ударів по території України з використанням пускових установок крилатих ракет морського базування типу Калібр. На Василі Бикові було встановлено таку пускову установку на 8 ракет, 2 секції по 4 напрямних.

Є можливість інтеграції в інші кораблі, проте не всі її отримали. Окрім іншого, кораблі проєкту 22160 мали можливість розміщення пускових установок на ракети Х-35 протикорабельного типу. Тобто їх можна використовувати для боротьби з надводними об’єктами, — зазначив експерт.

Дуже цікавий момент, що на кораблі була можливість встановлення модульного контейнерного озброєння та оснащення, зокрема крилатих ракет Калібр або Х-35 у складі ракетного комплексу Калібр-К.

Калібр-К (експортне позначення Club-K) — російський контейнерний комплекс ракетної зброї. Це загальна концепція Club-K, коли ракетно-пускову установку маскували під контейнер. Звичайний контейнер для перевезення будь-якого вантажу, але це була повноцінна пускова для ракетного чи іншого типу.

Але водночас варто зауважити, що кораблі проєкту 22160 були неповноцінними у кожному своєму функціоналі. Одразу інтегрованої базової протикорабельної системи вони не мали. Вони базово не мали функціоналу сторожового корабля для боротьби з надводними об’єктами. Їх необхідно було додатково оснащувати. Так само і крилаті ракети морського базування — їх теж потрібно було дооблаштовувати, тому що вони базово не встановлювалися. Їх можна мати як доповнення, — прокоментував експерт.

Якщо говорити про боротьбу з повітряними об’єктами, то кораблі не мали досконалої протиповітряної оборони. На них додатково, на гелікоптерному майданчику, встановлювалис сухопутні ЗРК Тор. Тобто вони не мали своєї власної ефективної ППО, їх додатково облаштовували сухопутною.

Тому, скажімо так, корабель 22160 за своїм функціоналом був недосконалим. Тому що йому постійно чогось бракувало. І переважно їх використовували саме для ведення дозорної служби, для конвоювання та патрулювання, — зазначив Олександр Коваленко.

Тоді вони непогано виконували свій функціонал. І тому, коли перші варіації безекіпажних катерів дронів їх атакували, кораблі їх знищували.

Але після того, як наші безекіпажні катери почали вдосконалюватись, отримали більшу швидкість, більшу маневровість, то вже почали знищувати самі кораблі проєкту 22160, оскільки ті просто не встигали знищувати загрозу, яка дуже швидко наближалася.

Читайте також
Сергій Котов: що відомо про патрульний корабель та його технічні характеристики
Корвет Сергій Котов флоту РФ

Корабель, Кораблі, флот РФ, Чорноморський флот РФ
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка