Укр Рус
Опитування
Опитування
, редакторка стрічки

77% українців за введення міжнародної тимчасової адміністрації на Донбасі та в Криму

Крим
Фото: Pexels

Запровадження міжнародної тимчасової адміністрації на звільнених територіях Донбасу та Криму підтримують 77% українців. Проти – 18%.

Про це йдеться у соціологічному дослідженні групи Рейтинг, яке проводилося в період з 5 до 12 липня.

Звільнення Криму і Донбасу

Так, міжнародна тимчасова адміністрація необхідна для забезпечення адаптації звільнених територій Донбасу та Криму.

Зараз дивляться

Зокрема, 23% респондентів підтримують введення перехідної адміністрації під егідою ООН на звільнених територіях Донбасу і Криму.

28% опитаних готові підтримати збереження статусу автономії Криму, 17% готові підтримати надання звільненим територіям Донбасу статусу автономії, 19% – надання звільненим територіям розширених економічних повноважень. 20% опитаних не готові підтримати жодну з подібних ініціатив.

Майбутнє окупованих територій

88% респондентів вважають, що Україна має спільне майбутнє з жителями територій, які окуповані від початку повномасштабної війни. 73% опитаних українців бачать спільне майбутнє з жителями Криму та Донбасу.

Водночас 82% опитаних вважають за необхідне провести національне обговорення між представниками різних регіонів щодо формату спільного майбутнього. А ось 14% українців не вбачають такої потреби.

84% респондентів вважають, що держава має вже зараз налагоджувати зв’язки з населенням на окупованих територіях. 46% опитаних вважають, що це має стосуватися лише тих, хто підтримує Україну, 38% вважають, що ініціатива має торкнутися всіх, хто залишився на окупованих територіях.

Пріоритетні заходи підтримки населення на окупованих територіях:

  • допомога у переміщенні людей звідти (35%);
  • соціальні та пенсійні виплати тим, хто залишився на окупованих територіях (34%);
  • забезпечення трансляції українських медіа (33%).

55% опитаних вважають, що не варто застосовувати обмеження в правах (право голосувати, обіймати певні посади, вести господарську діяльність) для мешканців окупованих територій, 41% протилежної думки. 13% респондентів вважають, що отримання російського громадянства може бути виправдане жителями нині окупованих територій. 39% вважають, що немає виправдання.

Читайте також
Деокупувати Крим буде легше, ніж Донбас – Зеленський
Володимир Зеленський

Дослідження проведене Соціологічною групою “Рейтинг”, в рамках проєкту “Дослідження ключових проблем та врахування експертних думок у розробці стратегії реінтеграції”, який реалізується ІМіП за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства”, що впроваджується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера).

Донбас, Крим, Опитування
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка