Україна допоможе Сирії пройти цей час, щоб виправити помилки Асада – Зеленський

Важливо, щоб світ працював разом зараз, щоб якнайшвидше дати спокій Сирії та всьому цьому регіону, відновити там стабільність та виправити помилки сирійського диктатора Башара Асада.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні за 23 грудня.
Допомога Сирії від України
– Ставка – кілька питань. Доповідь щодо Сирії після Асада й після Росії там. Правильний розвиток ситуації. Доручив Міністерству закордонних справ працювати активніше, щоб встановити всі необхідні контакти з представниками народу Сирії, виправити помилки Асада щодо України та всієї Європи, – заявив глава держави.
Зі свого боку Україна допоможе Сирії пройти цей час та підтримає продовольчу безпеку, наголосив Володимир Зеленський.
За його словами, це наша моральна перевага – Україна допомагає багатьом країнам забезпечувати нормальність життя, зокрема через продовольчу безпеку.
– Нам цей регіон, як і будь-який інший регіон світу, потрібен стабільним і мирним, щоб і нам було простіше зупинити війну Росії проти України. Послабити Росію заради наближення надійного і справедливого миру, – наголосив президент.
Наслідки катастрофи в Чорному морі
Володимир Зеленський говорив із прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Вони обговорили інвестиції в наше оборонне виробництво, а також постачання зброї.
Водночас вони приділили увагу тиску на Росію за війну. За словами президента, Україна особливо цінує санкції проти російських танкерів і тіньового флоту, який забезпечує кремлівському диктатору Володимиру Путіну гроші на війну.
На його думку, усі такі танкери повинні бути під санкціями – від них треба вберегти не лише європейські порти.
– Зараз усі бачать наслідки катастрофи в Чорному морі – мазут, який забруднює узбережжя. Росія використовує надзвичайно старі судна – по 50 років, та все що завгодно, щоб тільки заробити гроші, – пояснив Зеленський.
За його словами, це повномасштабна загроза як з погляду фінансування війни, так і шкоди для природи.
Він наголосив, що жодне море світу, серед яких і Чорне, Азовське, Балтійське та Північне, не заслуговує на всю цю шкоду від російської присутності.
– Зараз у Чорному морі мазут – це проблема самих людей. Путін нічого не робить. Його зараз цікавлять тільки старі Орешники та інше божевілля, – звернув увагу глава держави.
Володимир Зеленський наголосив, що треба зробити все можливе, щоб якнайшвидше примусити Росію до реального миру та відповідальності за все скоєне.
Ліквідація солдатів з КНДР на Курщині
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доповідав президенту про ситуацію на фронті та районів проведення Курської операції.
– На Курщині є вже понад 3 тис. поранених і вбитих північнокорейських солдатів. Росія їх просто утилізує в штурмах. Чому корейці повинні воювати за Путіна, жодна нормальна людина на землі не відповість, – вважає Зеленський.
На жаль, світ майже нічого не робить, щоби протидіяти злочинній колаборації Росії та Північної Кореї, наголосив президент України.
– Хоча для кожної держави – і поруч із Корейським півостровом, для Китаю, для інших, також державам у нашому регіоні та будь-де у світі – це загроза, – сказав глава держави.
За його словами, Москва передає військові технології до Північної Кореї, допомагає режиму в Пхеньяні знущатися з людей та тримати частину корейського народу в рабстві в однієї родини.
– Коли таке відбувається, розумієш, що небагато варті слова тих, хто закликає Росію не розширювати війну й не робити ситуацію гіршою. Москва слів не розуміє, але повинна відчувати силу. Мир завдяки силі можливий. І ми зробимо все, щоб миру досягти, – наголосив президент України.
Тіньові домовленості Фіцо з Путіним
Багато питань від журналістів лунало про поїздку прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо в Москву. Насправді після розмови в Брюсселі в присутності всіх лідерів Європи нічого не дивує, пояснив Зеленський.
– Ми боремося заради життя. Фіцо бореться заради грошей. До того ж навряд чи заради грошей для Словаччини. Тіньові домовленості з Путіним – це торгівля державними інтересами або робота на власну кишеню, – вважає він.
За словами президента, Україна надала йому пропозицію щодо можливої компенсації для словаків через втрати від російського транзиту та певні альтернативи на запит Єврокомісії.
Проте Роберт Фіцо не захотів компенсації для словаків. Також прем’єр Словаччини не хоче співпрацювати з Європейською комісією, наголосив президент.
Як зазначив Зеленський, Фіцо в Москві чомусь вигідніше. На його думку, усі в Європі розуміють чому. Немає тих, хто не розуміє, резюмував глава держави.