Укр Рус
, редакторка стрічки

Студентів відраховуватимуть за непроходження базової військової підготовки

військова підготовка
Фото: УНІАН

Якщо студенти не зможуть скласти іспит з базової загальної військової підготовки (БЗВП) або складуть його незадовільно, вони не зможуть у майбутньому проходити навчання у вишах.

Згодом громадяни, які не матимуть БЗВП, не зможуть працевлаштуватися на державну службу, до органів місцевого самоврядування або прокуратури.

Про це повідомив заступник міністра оборони України Сергій Мельник.

Зараз дивляться

БЗВП стане обовʼязковою з вересня 2025

З вересня 2025 року базова загальна військова підготовка стане обов’язковою у всіх вищих навчальних закладах і буде впроваджуватися для студентів вже на другому курсі.

Мельник розповів, що базова загальна військова підготовка становитиме 300 академічних годин та матиме теоретичний і практичний курси.

  • теоретичний курс – 90 академічних годин;
  • практичний курс – 210 академічних годин.

Під вивчення базової загальної військової підготовки попадають усі, як чоловіки, так і жінки.

– Тому теоретичний курс базової загальної військової підготовки мають пройти і чоловіки, і жінки. А от практичний курс базової військової підготовки обов’язковий тільки для наших чоловіків, – сказав заступник міністра.

Мельник підкреслив, що БЗВП є обов’язковою для всіх, і якщо студенти з якихось причин, наприклад, не можуть скласти іспит чи склали його незадовільно, а також якщо вони відмовляються прийняти військову присягу, вони не зможуть в майбутньому проходити навчання у вищих навчальних закладах.

Також, за його словами, громадяни, які не матимуть базової загальної військової підготовки, не зможуть працевлаштуватися до органів державної служби, до місцевих органів самоврядування та до прокуратури.

– І ті громадяни, які не пройшли базову загальну військову підготовку, вони повинні пройти базову військову службу. Я переконаний, що, наприклад, серед жінок буде багато охочих залучитися, тому що база військової підготовки, вона, по суті, розвіює цей туман невідомостей, який є. Для багатьох людей все-таки військова служба – це щось таке загадкове, незрозуміле, а зараз ще й овіяне російськими ІПСО, і, відповідно, люди цього бояться. А так, у них буде вже чітке уявлення про те, що це таке, – додав заступник міністра.

Нагадаємо, 15 січня 2025 року президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою проєкт закону щодо внесення змін до закону про військовий обов’язок і військову службу щодо організації взяття на військовий облік громадян України та їхній медичний огляд під час проходження базової загальної військової підготовки.

Читайте також
Базова військова підготовка: хто має проходити і як це відбувається
Українські військові, навчання, зброя, війна в Україні, армія

Джерело: Міноборони

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка