Укр Рус
Потребує перевірки
, редакторка стрічки

Затонулий танкер Волгонефть-212 був пов’язаний з тіньовим флотом РФ – висновки екологів

танкер
Фото: Unsplash

Танкер Волгонефть-212, який у середині грудня зазнав аварії у Керченській протоці, мав завантажити мазут на морський танкер FIRN, який входить до російського тіньового флоту.

Про це йдеться у висновку робочої групи з оцінки впливу війни на екологію Ukraine War Environmental Consequences Work Group (UWEC), до якої входять російські та українські екологи.

Про те, що Волгонефть-212 у день його аварії повинен був передати вантаж саме на FIRN, повідомляв на форумі сайту Водный транспорт один із користувачів.

Зараз дивляться

Екологи дійшли висновку, що до судна FIRN йшов танкер Волгонефть-109, який надіслав сигнал лиха 17 грудня, проте його встигли врятувати від шторму на якірній стоянці у порту Кавказ. Крім того, у Telegram-каналі Baza повідомлялось, що Волгонефть-212 у день катастрофи знаходилось у перевантажувальному районі того самого порту.

За два місяці до катастрофи танкер FIRN був залучений до навчань компанії СТС Транс із перевалки нафтопродуктів із малих танкерів на танкер-накопичувач. Як зазначає співробітник UWEC, навчання проходили в тому ж місці, де 15 грудня зазнав аварії Волгонефть-212.

Аварія танкеру Волгонефть-212 у Керченській протоці

15 грудня в Керченській протоці затонули два російські нафтові танкери – Волгонефть-212 і Волгонефть-239. За інформацією Greenpeace Україна, у навколишні води могло потрапити до 4 300 тонн мазуту.

Згодом у Міндовкіллі повідомили, що розлив мазуту з російських танкерів у Чорному морі не загрожує Одесі.

Читайте також
Щонайменше 65 російських танкерів з нафтою зупинилися після останніх санкцій США – ЗМІ
танкер

Джерело: Deutsche Welle
Керченська протока, нафта
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка