Укр Рус
Потребує перевірки
, редакторка стрічки

Законопроєкт про демобілізацію готовий, однак його не підтримує Генштаб – ЗМІ

демобілізація мобілізованих
Фото: Depositphotos

Законопроєкт про демобілізацію, який підготувало Міноборони України, не підтримує Генеральний штаб ЗСУ.

Про це повідомляє Українська правда.

– Законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану вже готовий, повідомили представники Міністерства оборони у відповідь на запит УП ще наприкінці січня 2025-го. Однак Генеральний штаб ЗСУ не підтримав документ, тому урядовці не зареєстрували його в парламенті, – йдеться у статті УП.

У матеріалі зауважили: якщо парламент ухвалить цей законопроєкт, нібито доведеться одномоментно демобілізувати “значну кількість військовослужбовців, що призведе до суттєвого зниження укомплектованості особовим складом бойових підрозділів”. За словами кількох співрозмовників УП у Верховній Раді, йдеться про 108 тис. воїнів, серед яких 14 тис. офіцерів.

Зараз дивляться

Законопроєкт про демобілізацію в Україні: що він передбачає

У документі прописано, що звільнитися від служби матимуть право військові (мобілізовані, резервісти, контрактники і кадрові), які прослужили щонайменше три роки, виконуючи бойові завдання на фронті протягом 18 місяців за сукупністю.

Одним із ключових положень “демобілізаційного” законопроєкту Міністерства оборони є терміни звільнення від служби. Це має статися протягом місяця у разі оголошення президентом України Володимиром Зеленським демобілізації. Для цього бійці мають написати відповідний рапорт.

Також у законопроєкті передбачена обов’язкова ротація військових через 90 діб участі у бойових діях на фронті.

Нагадаємо, 28 січня президент Володимир Зеленський заявив, що у разі, якщо половина армії піде додому, це б означало, що потрібно було здаватися з першого дня, адже Володимир Путін “уб’є всіх”.

Читайте також
Міноборони запропонувало новий механізм ротації військових: у Раді розповіли деталі
Федір Веніславський

Війна в Україні, демобілізація, Міноборони України, Мобілізація
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка